Gry planszowe dla dzieciNajlepsze gry planszowe czy też karciane mogą być doskonałą formą zabawy dla całej rodziny. I pomimo szerokiego wyboru nowoczesnych gier multimedialnych jak i konsol. Planszówki cały czas są bardzo popularne.

Gry planszowe przede wszystkim bawią, śmieszą, uczą i rozwijają wyobraźnię. A także rozwijają u dzieci inteligencję oraz logiczne myślenie. A także uczą zasad współzawodnictwa oraz rozwijają wyobraźnię.

sklep dla dzieci

W gry planszowe uwielbiają grać nie tylko dzieci, ale i dorośli. A to dlatego że wybór jest spory i możemy wybierać w takich kategoriach jak: gry rodzinne, strategiczne. A także gry plenerowe, karciane jak i terapeutyczne. Jest również sporo propozycji gier planszowych dla dzieci w każdym wieku. Jeżeli szukasz oryginalnego prezentu to atrakcyjna gra planszowa będzie strzałem w dziesiątkę.

Gry planszowe dla dzieci od 4 lat

Gry planszowe dla najmłodszych dzieci (gry dla 3, 4 i 5 latków). Uczą od samego początku kreatywnego myślenia, strategii. A także umiejętności radzenia sobie z wygraną jak i przegraną. Wielką zaletą gier planszowych to możliwość spędzania wolnych chwil z rodziną. Dzięki nim dzieci szybciej się rozwijają oraz nabierają pewności siebie. To dla nich również doskonale spędzony wolny czas. Gry planszowe to rozwiązanie zarówno na długie, deszczowe popołudnia. Jak i urozmaicenie majowego pikniku na świeżym powietrzu. Gry planszowe to wspaniały prezent zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców. Takie gry pozwalają na wspólne spędzenie czasu z rodziną. Poniżej przedstawiam kilka gier planszowych od 4 lat:

 • Grzybobranie, czyli klasyka, gra z pionkami i kostką;
 • Planszowa gra Staw, gdzie jest normalna kostka i żabki, które trzeba przeprowadzić na drugą stronę;
 • Gra planszowa Wio koniku;
 • Pędzące Żółwie to gra z bardzo prostymi zasadami. Dzięki temu warto ją kupić jako jedną z pierwszych gier planszowych dla dziecka;
 • Nogi Stonogi to bardzo prosta i bardzo szybka rozgrywka. W której nasza rolą jest dobudowywanie kolejnych nóg do naszej stonogi za pomocą kostki;
 • Skubane kurczaki.

Edukacyjne gry planszowe dla dzieci

Gry edukacyjne i gry planszowe to wspaniała zabawa oraz przygoda dla najmłodszych. A także dla ich rodziców oraz najbliższych. Gry edukacyjne to znakomita okazja na rozwijanie swojej spostrzegawczości, pamięci. Jak i również koncentracji, zdolności kojarzenia i mowy. Polecane przez nas gry pomagają w stopniowym wprowadzeniu dzieci w świat liter, liczb, kolorów, kształtów i dźwięków. Trochę starsze dzieci i dorośli mogą wspólnie wybrać się w fascynujące podróże po świecie, poznać kontynenty. A także odległe kraje i ich mieszkańców. Natomiast gry planszowe dla dzieci tak jak inne rozrywki zespołowe wzmacniają więzi z rodzicami, bliskimi i przyjaciółmi. Poniżej przedstawiam niektóre fajne edukacyjne gry:

 • Dobble czyli gra na znalezienie symbolu łączącego obydwie plansze;
 • Patyczaki, świetna gra polegająca na ułożeniu patyczków zgodnie ze wzorem na kartoniku;
 • Gra planszowa Potwory do szafy, czyli gra polegająca na znalezieniu zabawki i umieszczenie potwora w szafie;
 • Spadające małpki to gra zręcznościowa, która rozwija również zdolność koncentracji u dziecka;
 • Zgadnij kto to? – to edukacyjna gra planszowa;
 • Farmer – to gra dla każdego dziecka. Celem gry jest ochrona zwierząt i powiększanie stada;
 • Pytaki to gra która wzmacnia więzi rodzinne, a pytania dają pretekst do rozmowy;
 • Mozaika to gra logiczne. Zadaniem gracza jest odtworzyć wzór z drewnianych figur;
 • Okavango – gra logiczna. Zadaniem gracza jest przeprowadzenie zwierzątek z jednej wyspy na kolejną, tam gdzie czeka na nie mama;
 • Kot Stefan to gra zręcznościowa dla dzieci. Idealna do ćwiczenia cierpliwości i koncentracji;
 • Kolorowe biedronki – Rozwija pamięć i logiczne myślenie.

One Reply to “Gry planszowe dla dzieci”

 1. Gry planszowe niesamowicie rozwijają maluchy. Według mnie szczególnie ważne są kooperacyjne gry planszowe jak np. Zakazana wyspa. Pomagają one oswoić się dzieciom z trudnymi sytuacjami wymagającymi podejmowania decyzji, a jednocześnie ewentualna porażka nie jest tak dotkliwa, bo przegrywają wszyscy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *