5 gier dla dzieci na smartfona – gry bez przemocy

gry na telefon

Na smartfonach można grać w wiele różnych gier, lecz nie wszystkie z nich są odpowiednie dla dzieci. Oto 5 tytułów, które są przyjazne dla kilkulatków – nie znajdzie się w nich przemocy ani innych nieodpowiednich treści.

Cut The Rope 2

Cut the Rope 2 to gra logiczna, w której dziecko prowadzi żabkę do lizaka. Aby zwierzątko zjadło lizaka, konieczne jest przecinanie sznureczków, do których przymocowane są różnego rodzaju obciążniki i baloniki. Gra rozwija logiczne myślenie, a jej poziom trudności jest odpowiedni dla kilkulatków, lecz ze względu na obecność mikropłatności zaleca się nadzór rodzica podczas gry.

10monkeys Multiplication

Edukacyjna gra do nauki tabliczki mnożenia jest odpowiednia dla dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole. Na ekranie pojawiają się kuleczki w wynikami, wśród których znajduje się wynik równania umiejscowionego u góry wyświetlacza. Połączenie 3 kuleczek w prawidłowy sposób procentuje otrzymaniem bonusu, a 3 błędne odpowiedzi – przegraną w grze.

Sleepwalker’s Journey

Polska gra dla dzieci wyróżnia się przyjazną, bajkową grafiką i prostymi zasadami rozgrywki. Dziecko kieruje lunatykiem i prowadzi go z powrotem do łóżka. Po drodze lunatyk zbiera gwiazdki i księżyce, a także pokonuje poduszki, platformy i inne przeszkody. Dla młodszych dzieci poziom trudności może być nieco za wysoki, lecz rodzic może w każdej chwili pomóc zmienić kierunek poruszania się śpiącego bohatera.

Where’s My Water?

Gra polega na prowadzeniu małego krokodyla do wody, by ten mógł się wykąpać. Dziecko drąży kanały w ziemi, aby zwierzak dostał się do łazienki i wziął kąpiel. Niektóre poziomy są dość trudne, jednak przyjazna grafika i wykonanie gry przez studio Disney zachęcają do zainstalowania jej na smartfonie.

The Foos

The Foos to gra, w której dziecko poznaje techniki programowania. Dziecko tworzy proste algorytmy, a poziom trudności gry jest dostosowany do wieku pociechy. Algorytmy powstają z prostych klocków, które należy ustawić w odpowiedniej kolejności na pasku. Gra jest dostępna tylko wersji anglojęzycznej, lecz jej obsługa jest intuicyjna.

Ze względu na to, że dzieci są energiczne i często upuszczają smartfona, rodzice grających pociech powinni pamiętać o wykupieniu https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance. Dzięki polisie otrzyma się odszkodowanie na naprawę smartfona, nawet gdy do jego uszkodzenia dojdzie z winy dziecka. Świadczenie przysługuje także w przypadku użycia i zniszczenia telefonu bez wiedzy rodzica.