5 najlepszych rowerków dla 3-latka na początek przygody z jednośladami

5 najlepszych rowerków dla 3-latka na początek przygody z jednośladami

Praktycznie każde dziecko marzy o tym by móc jeździć samodzielnie na rowerze. Wybór odpowiedniego modelu rowerka to zatem bardzo istotna decyzja w życiu młodego człowieka. Przemyślany zakup pozwoli dziecku szybciej przyswoić sobie podstawy jazdy na jednośladzie i przyniesie ogromną radość. Podpowiemy czym kierować się podczas zakupu pierwszego rowerka dla trzylatka oraz zaprezentujemy 5 konkretnych modeli, które naszym zdaniem są warte uwagi.

Wybór roweru dla 3-latka – co jest istotne?

Zakup rowerku dla 3-latka poprzedzony powinien być dokładną analizą. Źle dobrany rowerek zamiast sprawiać radość dziecku może je wyłącznie zniechęcić do dalszej przygody z jazdą. Szukając pierwszego roweru dla 3-latka należy uwzględnić wzrost malucha. Zazwyczaj dzieci w tym wieku mierzą około stu centymetrów wzrostu. Na tej podstawie dobiera się zatem rozmiar ramy oraz samych kół. Pod uwagę należy również wziąć wagę dziecka. Zbyt ciężki rower może utrudnić manewrowanie. Można przyjąć, że dla dzieci w wieku trzech lat optymalna waga rowerka będzie wahać się w przedziale od 5 do 10 kg.

Jeżeli będzie to pierwsze spotkanie malucha z jazdą na rowerze warto rozważyć zakup modelu, który posiada dodatkowe boczne kółka ułatwiające naukę jazdy.

Ile kosztuje rowerek trójkołowy dla trzylatka?

W zależności od wielkości roweru, materiałów z jakich został wykonany oraz marki można przyjąć, że rowerek trójkołowy dla 3-latka zmieści się w budżecie od kilkuset do około tysiąca złotych.

Pięć najlepszych rowerków dla trzylatków

Poniżej prezentujemy 5 modeli rowerków, które naszym zdaniem będą najlepszym wyborem dla 3-latka.

Rowerek Trójkołowy Eco Trike 6w1

Rowerek Eco Trike 6w1 ( https://www.ebajlandia.pl/Rowerek-Trojkolowy-dla-Dzieci-SZARY-Eco-Trike-6w1-Prowadnik-Daszek-Wolne-Kolo-p42631 ) to przykład uniwersalnego rozwiązania, które pozwala nie tylko na naukę jazdy lecz również spacer z dzieckiem. Jest to znakomity wybór na pierwszy rowerek dla dziecka, które dopiero rozpoczyna naukę jazdy. Po zdjęciu daszku i parawaniku pociecha będzie mogła samodzielnie pedałować i kierować rowerkiem ucząc się podstawowej kontroli.

Wieloetapowy rowerek trójkołowy 6w1

Rowerek trójkołowy 6w1 ( https://www.ebajlandia.pl/Wieloetapowy-rowerek-trojkolowy-6w1-FUKSJA-p42622 ) to bardziej zaawansowana technologicznie propozycja. Rowerek został wyposażony w duże pompowane koła, które wpływają pozytywnie na komfort i wygodę jazdy. Modułowa budowa pozwala w zależności od okoliczności zmienić rowerek trójkołowy wózek w prawdziwą spacerówkę.

Rowerek Trójkołowy T5

Rowerek T5 ( https://www.ebajlandia.pl/Rowerek-Trojkolowy-T5-niebieski-Kola-EVA-Pchacz-p57611 ) to propozycja dla najmłodszych. Rowerek posiada piankowe koła EVA oraz tylną rączkę, za pomocą której rodzić może w pełni kontrolować pojazd. Model ten posiada pasy, gwarantujące bezpieczeństwo podróży malucha oraz dzwonek.

Rower Na Pedały Biegowy Trójkołowy

Ten model rowerka, powstał z myślą o maluchach, które nie są jeszcze gotowe na jazdę na rowerze z normalnymi pedałami. Biegowy rowerek pozwoli dziecku zaznajomić się z podstawami kierowania rowerem i zachęci do dalszej przygody z jednośladami. Gdy dziecko będzie się już czuło gotowe wystarczy zamontować znajdujące się w zestawie pedały i pozwolić maluchowi na dalszą naukę.

3-kołowy Rowerek dla dzieci Panda

Na sam koniec iście bajkowa propozycja czyli trójkołowy rowerek z przewodnim motywem pandy. Każde dziecko kochające zwierzęta będzie zachwycone mogąc rozpocząć naukę jazdy na tym właśnie rowerze. Wygodne koła, schowek na drobiazgi w brzuszku pandy, kosz na zabawki czy też przycisk uruchamiający melodyjkę na główce zwierzątka to tylko niektóre dodatkowe atuty tego rowerka trójkołowego.