5 sprawdzonych sposobów na tańsze zabawki z reklam TV

Dzieci każdego dnia natrafiają w telewizji na reklamy wymarzonych zabawek. Produkty podziwiane na szklanym ekranie kupić można m.in. w oficjalnych sklepach promowanej marki. Zatroskani rodzice nie zawsze jednak wiedzą, że niektóre z reklamowanych zabawek nabyć mogą także w innych miejscach – nierzadko dużo taniej.

1. Kupowanie w sklepie internetowym

W sklepach internetowych za wiele rzeczy płaci się znacznie mniej, niż w tradycyjnych placówkach stacjonarnych. Dotyczy to także zabawek z najnowszych, intensywnie reklamowanych serii. Dodatkową zaletą e-zakupów jest ich wygoda. Wszystkie produkty można dokładnie obejrzeć na zdjęciach, a także poczytać ich szczegółowe opisy. Wiele sklepów internetowych posiada zaimplementowany system komentarzy, dzięki czemu wahający się rodzic może zapoznać się z opiniami innych kupujących na temat wybranej zabawki. W ten sposób można też uniknąć tłumów przy kasach oraz ograniczyć ryzyko wyprzedania konkretnego modelu, np. należącego do limitowanej serii. Profesjonalne e-sklepy oferujące zabawki na bieżąco śledzą wszystkie trendy, dlatego w ich ofercie nie brakuje nowości reklamowanych w TV.

tańsze zabawki

2. Porównywanie cen

Nie warto biegać po sklepach, aby zdobyć wymarzoną zabawkę najniższym kosztem. W celu bardziej okazyjnego nabycia zabawki reklamowanej w telewizji, wystarczy zadzwonić do kilku najbliższych punktów i po prostu zapytać o ceny. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z usług internetowych porównywarek ofert poszczególnych sklepów. W ciągu zaledwie paru sekund, uzyskać można optymalne rozeznanie w rzeczywistej wartości wybranego produktu. Pozwala to na wybranie sprzedawcy posiadającego najkorzystniejszą cenowo ofertę, a także sprawdzenie kosztów dostawy wybranej zabawki lub dostępności opcji odbioru osobistego. Dzięki temu zaoszczędzić można nie tylko pieniądze, ale również sporo czasu.

3. Śledzenie aukcji internetowych

Portale aukcyjne pozwalają na zakup zabawek zarówno używanych, jak i nowych. Stali użytkownicy tego rodzaju serwisów mają możliwość korzystania z wielu promocji – tańszej wysyłki, kart podarunkowych czy też zniżek przy zakupie większej liczby produktów. Na aukcjach często znaleźć można także niemal zupełnie nowe, prawie nieużywane zabawki z reklam TV w znacznie niższej cenie – na przykład pozbawione opakowania lub posiadające niewielką wadą fabryczną. Nierzadko jest to dobre rozwiązanie dla rodziców z ograniczonym budżetem, a także mniej wybrednych dzieci, które często nie zauważają nawet różnicy. Portale aukcyjne są również dobrym miejscem na sprzedaż zabawki, jeżeli pomimo atrakcyjnej reklamy nie zadowoli ona dziecka lub po prostu mu się znudzi.

4. Korzystanie z kodów rabatowych

Zabawki z reklam TV nabyć można taniej także dzięki rozmaitym akcjom promocyjnym, które pojawiają się w sklepach bardzo regularnie. Dotyczy to przede wszystkim wyjątkowo powszechnych kodów rabatowych – pozwalających np. na uzyskanie darmowej dostawy. Aby nie przegapić żadnych promocji, warto śledzić serwisy prezentujące rozmaite zniżki. W ten sposób zabawki z reklam telewizyjnych nabyć można ze znacznym upustem – nierzadko sięgającym nawet kilkudziesięciu procent ceny wyjściowej produktu. Możliwość wpisania kodów rabatowych zwykle dostępna jest podczas finalizowania transakcji. Nie zawsze są one publicznie dostępne, dlatego warto zapisywać się na newslettery internetowych sklepów z zabawkami oraz zbierać punkty w programach lojalnościowych.

5. Poszukiwanie wyprzedaży i atrakcyjnych przecen

Jeżeli dziecko nalega na zakup zabawki o cenie trudnej do zaakceptowania, czasem warto poczekać na przecenę. Dobre okazje trafiają się nie tylko w okolicach popularnego Black Friday czy wyprzedaży weekendowych. Wiele sklepów czyści swoje magazyny w końcówce sezonu, dzięki czemu nawet najpopularniejsze zabawki z reklam TV osiągają dużo przystępniejsze ceny. Wielu sprzedawców prowadzi akcje promocyjne przez cały rok. Dużą ofertę produktów reklamowanych w TV znaleźć można w sklepie Zabawka i Wyprawka (https://zabawkaiwyprawka.pl/zabawki/z-reklam-tv). Wybrane pozycje dla chłopców i dziewczynek można wygodnie sortować, a także przeglądać aktualne promocje. W sklepie nabyć można także różnego rodzaju wyposażenie pokoiku dziecięcego oraz wiele innych, interesujących artykułów.