7 korzyści z grania w Minecraft dla dzieci

7 korzyści z grania w Minecraft dla dzieci

Minecraft jest najlepiej sprzedającą się grą wideo wszech czasów (prawdopodobnie – dajmy Tetrisowi jego należność), i jest największą grą na YouTube przez miliardy wyświetleń wideo. Innymi słowy, Minecraft jest największą grą wideo na świecie – nieźle, jak na grę, która zaczęła się jako projekt indie w 2009 roku.

Jeśli czytasz to, są szanse, że ty lub ktoś z twojej rodziny doświadczył blokowego, szeroko otwartego świata Minecrafta z pierwszej ręki. Wspaniałą rzeczą w Minecrafcie jest to, że nie jest to tylko zabawna gra wideo; granie w Minecrafta może faktycznie sprawić, że dzieci będą mądrzejsze. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o 7 największych korzyściach płynących z grania w Minecrafta.

Dlaczego Minecraft jest tak wciągający?

Ale najpierw: Dlaczego tak wielu ludzi ma obsesję na punkcie Minecrafta? Po pierwsze, Minecraft łączy tak wiele rzeczy, które ludzie kochają, jak gry komputerowe, LEGOs, i filmy i livestreams. Plus, Minecraft jest grą typu sandbox, co oznacza, że ma niewiele zdefiniowanych celów i nie ma prawdziwego „zakończenia”. Jesteś całkowicie wolny, aby zbadać i zbudować na zawsze, co oznacza, że możesz zostać wessany na zawsze, zbyt.

 

Jakie są korzyści z grania w Minecrafta?

Nie daj się odstraszyć od Minecrafta! Zanurzenie się w świecie Minecrafta może mieć wspaniałe, znaczące korzyści dla dzieci. Oto 7 kluczowych umiejętności, które można rozwinąć grając w Minecrafta:

  1. Kreatywność – Minecraft jest w zasadzie masywnym pustym płótnem dla twojej wyobraźni. Możesz odkrywać kolosalne, połączone ze sobą jaskinie, podejmować szalone wyzwania, lub budować zakręcające umysł dzieła architektonicznego geniuszu. Wszystko jest możliwe – poważnie.
  2. Rozwiązywanie problemów – Aby zacząć budować w Minecraft, musisz pokonać wszystkie rodzaje wyzwań środowiskowych – znaleźć zasoby, wymyślić, jak wykonać narzędzia, zebrać jedzenie, zbudować schronienie przed wrogami w nocy. A proces budowania przedstawia wszelkiego rodzaju wyzwania logistyczne i kreatywne, jak również.
  3. Matematyka i inżynieria – Budowanie struktur w Minecrafcie, niezależnie od tego, jak bardzo są szalone, uczy podstawowych lekcji architektury, inżynierii i geometrii. Zaawansowani Minecrafterzy mogą nawet ćwiczyć inżynierię elektryczną i komputerową z elementem redstone.
  4. Skupienie się – Realizacja wielkich ambicji w Minecraft wymaga poświęcenia i skupienia. Im większa budowa, tym dłużej trzeba się przy niej męczyć i pracować krok po kroku. Niektóre projekty mogą zająć godziny lub dni, aby je ukończyć.
  5. Planowanie – W Minecrafcie zaczynasz z niczym, co oznacza, że musisz planować, aby zbudować coś większego. Minecrafterzy muszą starannie wyznaczać cele, oglądać tutoriale, zbierać i zarządzać zasobami, tworzyć narzędzia i budować krok po kroku.
  6. Praca zespołowa – Istnieje ogromne społeczeństwo Minecrafterów online, z serwerami multiplayer i mapami oraz ogromnymi społecznościami Twitch i Reddit. Część gry w Minecrafta może oznaczać spędzanie czasu z tymi kolegami i współpracę nad modyfikacjami, mapami, dziełami sztuki i nie tylko.
  7. Pewność siebie – Minecraft zrzuca cię na pustkowia bez instrukcji, a następnie pozostawia cię do eksploracji na własną rękę. Istnieją zagrożenia i wyzwania, ale jest też wielkie poczucie wolności i eksperymentowania. Dzieci (i dorośli) mogą popełniać błędy, a następnie uczyć się i rozwijać z nich.

Czy istnieją wady grania w Minecrafta?

Oczywiście, wszystko co jest potencjalnie „uzależniające” może mieć wady. Jeśli doświadczasz objawów odstawienia, gdy gry wideo są zabrane, bezskutecznie próbujesz rzucić grę lub tracisz zainteresowanie innymi działaniami i relacjami z powodu gry, możesz cierpieć na stan zwany „zaburzeniem gier internetowych”. Zaburzenie to może prowadzić do problemów zdrowotnych i społecznych.

Zaburzenie gier internetowych nie jest powszechne, a istnieją sposoby, aby ustawić zdrowe granice, aby zmniejszyć ryzyko uzależnienia od Minecrafta lub jakiejkolwiek innej gry wideo. Staraj się grać w Minecrafta nie dłużej niż godzinę dziennie i zachowaj zrównoważoną dietę innych działań i hobby. Przeczytaj więcej o sposobach, aby Minecraft dla dzieci był bezpieczniejszy w naszym przewodniku.