Adaptery do wózków dziecięcych – wepnij fotelik w stelaż od wózka!

Adaptery do wózków dziecięcych – wepnij fotelik w stelaż od wózka!

Przy małym dziecku wiele zupełnie codziennych obowiązków i zadań może wydawać się trudnych. Nawet na krótkie wyjście z domu trzeba zabierać ze sobą wiele rzeczy, będąc przygotowanym na różne sytuacje, a dziecko musi podróżować w wózku lub foteliku samochodowym. Adaptery to drobne akcesoria, które mogą nieco ułatwić przemieszczanie się z maluchem. Umożliwiają one wpięcie fotelika samochodowego w stelaż wózka, często nawet ze śpiącym dzieckiem w środku.

Czym są adaptery do fotelików i wózków?

Adaptery mają za zadanie stabilnie przypiąć fotelik samochodowy wraz z dzieckiem do stelaża wózka. W jaki sposób? Najczęściej producenci korzystają z systemów nazywanych kliknięciami. Ich nazwa wzięła się od charakterystycznego dźwięku kliknięcia, który można usłyszeć, kiedy poszczególne elementy się ze sobą połączą. To właśnie kliknięcie jest potwierdzeniem, że adaptery spięły się prawidłowo i są gotowe do drogi.

Wpięcie fotelika samochodowego w stelaż wózka umożliwia zastąpienie nim gondoli, która, choć wygodna dla dziecka, jest duża i nieporęczna. Spakowanie gondoli do bagażnika samochodowego może być nie lada wyzwaniem w mniejszych modelach aut. Sam stelaż wózka zazwyczaj można łatwo złożyć, dlatego jego przewożenie nie jest tak kłopotliwe.

Korzystając z adapterów do wózka, można znacznie ułatwić sobie niejedno wyjście z domu z maluchem. Dziecko, które zasnęło w samochodzie, można bez budzenia i to w krótką chwilę wyjąć z auta i przenieść na mobilny stelaż. Doświadczeni rodzice wiedzą dobrze, jak pobudki wpływają na nastrój dzieci podczas podróży czy spacerów. Z adapterami nie są one konieczne, ponieważ dziecka nie trzeba wyciągać z fotelika przez całą drogę.

Na co zwracać uwagę przy wyborze adapterów?

Wybierając adaptery do wózka i fotelika dziecięcego, warto zwrócić uwagę na ich jakość, a przede wszystkim dopasowanie do posiadanych modeli. Na rynku można znaleźć adaptery uniwersalne, jednak nie są one szczególnie polecane. Dopasowanie do konkretnych modeli wózków i fotelików, w tym także nosidełek dla niemowląt, pozwala na uzyskanie znacznie lepszej stabilności połączenia tych dwóch elementów, a zatem i większego bezpieczeństwa dziecka.

Wszystkie adaptery w sklepach takich jak pod adresem https://www.wozki-foteliki.pl/139-adaptery są dokładnie opisywane pod kątem kompatybilności z różnymi modelami fotelików i wózków od różnych producentów. Pierwszym kryterium wyboru jest zwykle producent wózka – jego nazwa pojawia się już w pierwszych linijkach opisu adapterów, dla ułatwienia znalezienia odpowiedniego modelu. Po otwarciu szczegółów wybranego adaptera na stronie pojawia się dokładny spis wszystkich modeli pasujących do niego fotelików samochodowych i nosidełek.

Wybierając adaptery ze sprawdzonych sklepów i od znanych producentów, zwykle jedyne, na co zwraca się uwagę, to dopasowanie do konkretnego modelu posiadanego już wózka i fotelika. Decydując się na wybór adapterów z mniej sprawdzonych źródeł jak na przykład aukcje internetowe, zawsze należy zwracać uwagę na jakość ich wykonania, a przede wszystkim odporność materiału. Adaptery muszą wytrzymywać obciążenie fotelika i siedzącego w nim malucha i tym samym będą odpowiadać za jego bezpieczeństwo.