Atrakcje dla dzieci Łódź

Wakacje to  czas, aby wspólnie z rodzicami odwiedzić ciekawe miasto. Obecnie w Polsce mamy sporo ciekawych miast z piękną historią. Należą do nich Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Poznań i wiele innych. W dzisiejszym artykule opiszę miasto również piękne jak inne, tyle że mniejsze od innych. Tym miastem będzie Łódź. Wielu ludziom Łódź kojarzy się tylko z wyjazdem do miasta na większe zakupy. Czy naprawdę tak jest, o tym dowiemy się w tym artykule.

Ciekawe miejsca w Łodzi dla dzieci

Łódź jest miastem ze wspaniałą historią i architekturą, bywa nazywana stolicą polskiego filmu. Obecnie powstało tu wiele nowoczesnych inwestycji, czyniących z miasta wielki ośrodek kultury i rozrywki. W Łodzi można także rodzinnie spędzać czas, pokazując dzieciom wiele ciekawostek i osobliwości.

Najpopularniejszą ulicą w Łodzi jest ulica Piotrkowska, przy której znajduje się najwięcej atrakcji. A także mieszą się tu restauracje i kawiarnie. A także przy tej ulicy odbywa się wiele miejskich imprez, pochodów czy uroczystości. Rozrywka w Łodzi nie musi jednak ograniczać się do spaceru po Piotrkowskiej. W obrębie miasta można znaleźć mnóstwo miejsc, które umożliwiają dobrą zabawę.

Pierwsza atrakcja dla dzieci to:

Manufaktury Czekolady Chocolate Story 

Każde dziecko może wykonać własną tabliczkę ulubionej słodyczy. Jest to nie lada atrakcja dla wszystkich dzieciaków, ponieważ każde dziecko kocha czekoladę.

Manufaktura

Doskonale wszystkim znana Manufaktura to tętniące życiem centrum handlowe z dużym rynkiem. To połączenie kultury i rozrywki, w którym znajdziecie ponad 250 sklepów, kilkadziesiąt restauracji, kino, teatr. Jednak najbardziej tętniącym miejscem Manufaktury jest Rynek o powierzchni ponad 3 hektarów. Zimą jest tutaj lodowisko, latem plaża z boiskiem do siatkówki i placem zabaw dla dzieci. W Manufakturze znajdują się również inne atrakcje takie jak:

  • Arena Laser Games — znajduje się w Manufakturze i cieszy się ogromną popularnością. W rozgrywce na Arenie może wziąć udział osoba w każdym wieku. Dlatego stanowi idealne miejsce na rodzinny wypad. Gracze są ubrani w specjalne kamizelki reagujące na wiązki laserowe. Każdy wyposażony jest również w specjalny sprzęt. Grupa przemieszcza się po labiryncie, a jej celem jest zrealizowanie określonej misji.
  • Eksperymentarium — znajduje się w Manufakturze. Nauka łączy się tu z zabawą. Świetne propozycja dla tych, którzy lubią spędzać wolny czas poznając nowe rzeczy. Dlatego tak często odwiedzają je całe rodziny.

Planetarium EC1

Znajduje się tuż obok Dworca Łódź Fabryczna, na terenie Nowego Centrum Łodzi. Jest to najnowocześniejsze planetarium w Polsce. Z kopułą o średnicy 18 m gdzie znajduje się ekran sferyczny o średnicy 14 metrów.

Las Łagiewnicki, Park Źródliska, Park Mickiewicza, Park Piłsudskiego oraz park Poniatowskiego

Łódź jest bardzo zielonym miastem. Jest to idealne miejsce do spędzania wolnych weekendów: zarówno rowerem, biegiem, jak również na spokojne spacery. Wielu łodzian znajduje tutaj ochłodę nad stawami w Arturówku.

Aquapark Fala

Rodziny, które preferują aktywny wypoczynek, z pewnością powinny odwiedzić Aquapark Fala, zlokalizowany w pobliżu zoo. Mega zjeżdżalnie, wodne place zabaw z (m.in. z ośmiornicą czy statkiem), most linowy, baseny. To wszystko stwarza nieograniczone wręcz możliwości dla miłośników pływania i dobrej zabawy.

Kręgielnia

Kręgielnia Król Kul znajdująca się w Sukcesji. Lub Grakula w Manufakturze mogą okazać się świetnym miejscem na rodzinny wypad. Rywalizacja w rodzinnym gronie to jednocześnie dobra okazja do wspólnej integracji i spędzenia wolnego czasu.

Wrotkarnia KołoWrotki

Wrotki wracają do łask – wyjście do KołoWrotków to kolejny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Jeśli pogoda nie zachęca, to jazda na wrotkach będzie świetną okazją do wyprodukowania dodatkowej porcji endorfin.

Łódzkie zoo, Papugarnia

Jak tylko dopisuje pogoda, warto wybrać się do łódzkiego zoo. Na odwiedzających czekają m.in. małpiarnia, wiwarium, a nawet motylarium. Wspólne odkrywanie świata dzikich zwierząt z pewnością zainteresuje nie tylko najmłodszych.

Papugarnia Carmen w Łodzi powstała w 2017 roku. Jest to największą do tej pory działającą w Polsce. Można tu spotkać ponad 180 papug należących do 40 różnych gatunków. Papugarnia to świetne miejsce na spędzenie czasu z rodziną.

Atrakcje turystyczne w Łodzi

Łódź to trzecie największe miasto Polski, leżące w samym jej sercu. Łódź oferuje mnóstwo ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych. Zarówno na wycieczkę po mieście, jak i pobyt weekendowy. W Łodzi atrakcji turystycznych jest tyle, że starczy na kilka urlopów.

Muzeum animacji Se-Ma-For

Jest to idealne miejsce zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Muzeum animacji działa przy Studiu Se-ma-for i jest jedyną taką placówką w Polsce. Se-ma-for pozwala przenieść się w świat bajek – Misia Kolargola, Małego Pingwina Pik-Poka czy kota Filemona. Liczne makiety, eksponaty i pokazy filmowe zaciekawią zarówno najmłodszych, jak i tych trochę starszych. Muzeum znajduje się przy ulicy Sienkiewicza 100.

Tkalnia Zagadek

Escape roomy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Miłośnicy zagadek i wszyscy, dla których Sherlock Holmes to postać kultowa, z pewnością odnajdą się w Tkalni Zagadek. Do rozwiązania m.in. tajemnice sekretnej pracowni filmowej czy śmierci naukowca.

Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w całej Europie. Znajduje się ona na obszarze zabytkowego Parku Źródliska. W Palmiarni rośnie około 4,5 tys. okazów flory, należących do ponad 1100 taksonów z 65 rodzin botanicznych.

Przed Palmiarnią w Łodzi powstała niewielka rzeźba Wróbelka Ćwirka na Szlaku Bajkowa Łódź. A niedaleko jest też Muzeum  Kinematografii. Zaś ciekawe rośliny można obejrzeć również w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi.