Bądź bezpieczny na wakacjach z dzieckiem – polisa na wyjazd

Bądź bezpieczny na wakacjach z dzieckiem – polisa na wyjazd

Ubezpieczyciele jako wabik na klientów stosują obniżki cen i poszerzoną ofertę. Jest on skuteczny bo jak się okazuje, Polacy mają coraz większą świadomość na temat ubezpieczeń turystycznych i coraz częściej zaopatrują się w ochronę samodzielnie organizując wyjazd.

Myśl o nieprzewidzianych zdarzeniach, jakie mogą nas dotknąć podczas wakacji skłania ku temu, by zawczasu zapewnić sobie korzystną na ten czas ochronę. Jak to mówią – lepiej zapobiegać niż leczyć. Niestety, polisy turystyczne nie należą do najtańszych, szczególnie jeśli chodzi o te z niestandardowym zakresem ochrony. Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

By uniknąć konsekwencji nieprzewidzianych zdarzeń

Co może mi się stać? W końcu jadę tylko na tydzień” – pomyśli co drugi podróżujący. Wbrew pozorom bardzo dużo. Wystarczy, że potkniesz się na śliskiej powierzchni a wskutek upadku doznasz złamania ręki lub nogi. Możesz też skuszony zapachem miejscowych specjałów ulec pokusie i spróbować kilku przysmaków, na które nieprzystosowany żołądek nie zareaguje zbyt dobrze – zatrucie pokarmowe to jeden z wielu powodów, przez które na zagranicznych wakacjach jesteśmy zmuszeni skorzystać z pomocy lekarza.

To, że choroby i urazy psują nam wyjazd to jedno, ale że za ewentualną pomoc trzeba płacić krocie to drugie. Bo opieka lekarska dla obcokrajowców nie jest za darmo. Owszem, będąc w posiadaniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego mamy prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych na terenie kraju, w którym przebywamy ale wyłącznie tych, które przysługują mieszkańcom tego kraju. A przecież mogą one różnić się od tych, jakie obowiązują w Polsce. Za wszystkie inne przyjdzie nam zapłacić z własnej kieszeni.

Korzystna polisa na wszelki wypadek

Bardziej opłaca się (nie tylko pod względem finansowym) wykupić ubezpieczenie, gwarantujące pokrycie wydatków na niezbędne leki czy niezaplanowane wizyty u lekarza. Zakres ochrony takiego ubezpieczenia można dobrać indywidualnie. Osobom, które jadą z zamiarem wypoczynku i błogiego wylegiwania się na plaży, z pewnością wystarczy standardowa ochrona. Jeśli jednak chorujemy na choroby przewlekły, planujemy uprawiać sporty wodne lub wspinaczki górskie, rozsądnie będzie rozszerzyć ochronę. Dzięki temu otrzymamy pomoc i wsparcie ubezpieczyciela, a także zwrot kosztów przeprowadzenia np. akcji ratunkowej czy poszukiwawczej.

Przykładowe ubezpieczenie turystyczne znajdziesz tutaj: https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.