Bajki 2016

W ostatnich latach kino zaskakuje nas coraz większymi nowościami. Oraz super produkcjami bajek i filmów animowanych dla dzieci. Filmy animowane najczęściej są: o zwierzakach, o stworkach, o trollach. A także o podróżnikach, o rozbitkach, właściwie o wszystkim. Dodatkowo filmy animowane są teraz tak fantastyczne, że bawią nie tylko dzieci, ale przede wszystkim dorosłych.

Bajki animowane 2016

W miarę upływu 2016 roku kompletujemy listę najlepszych bajek i filmów animowanych. Wszystkie przedstawione poniżej bajki weszły do polskich kin. Ciekawych kinowych propozycji dla pociech (i rodziców) nie zabraknie.

Poniżej przedstawiam ciekawe i warte obejrzenia bajki animowane:

  1. Nazywam się cukinia;
  2. Vaiana: Skarb oceanu;
  3. Sing;
  4. Balerina;
  5. Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie;
  6. Ozzy;
  7. Robinson Crusoe i inne.

Najlepsze bajki 2016 roku

Zwierzogród, Gdzie jest Dory a może Sekretne życie zwierzaków domowych i inne — to najlepsze bajki, które weszły do kina w 2016 roku. Poniżej przedstawiam kilka tytułów, które warto obejrzeć.

Zwierzogród

Zwierzogród to wspaniała opowieść o tolerancji, przełamywaniu stereotypów i sile wiary w siebie. Doskonały humor, pięknie zaanimowane postacie i wciągająca fabuła zapewnią wszystkim zabawę na najwyższym poziomie.

Gdzie jest Dory

Najnowszy film animowany studia Pixar to oczekiwana kontynuacja hitu Gdzie jest Nemo?. Jest to film naprawdę dobry, emocjonujący, zabawny i z mocnym przesłaniem dla najmłodszych. Przede wszystkim też stanowi znakomitą rozrywkę dla widzów w każdym wieku. 

Kung Fu Panda 3

Trzecia  część przygód walecznego Po. Tym razem dzielny miś panda będzie musiał zmierzyć się z aż dwoma wyzwaniami. Po stawi czoła super złoczyńcy Kaiowi, który sieje spustoszenie w całych Chinach. I rozkłada na łopatki wszystkich mistrzów kung fu. W tym celu Po wytrenuje całą wioskę wojowniczych pand.

Angry Birds

Prosta i popularna gra na komórki przerobiona na pełnometrażową fabułę. Nawet z sensem, wdziękiem i humorem. Dzięki Angry Birds: wreszcie dowiemy się, dlaczego wściekłe ptaki są takie wściekłe. Odwiedzimy wyspę, na której mieszkają szczęśliwe i beztroskie ptaki-nieloty. Porywczy Red, szybki Chuck i wybuchowy Bomb zawsze byli outsiderami. Ich sielankowe życie wywróci do góry nogami pojawienie się zielonych świń.

Sekretne życie zwierzaków domowych

Produkcję można w pewnym sensie porównać do kultowego Toy Story. Mimo tego zamiast perypetii zabawek, oglądamy przygody zwierząt. Mamy tutaj wiele świetnych pomysłów na to, co się dzieje ze zwierzakami, jak wychodzimy z domu. Jakie odczuwają emocje, co myślą i o czym marzą. Udaje się opowieść historię z sercem, dobrym humorem i wieloma znakomicie zrealizowanymi scenami. Szczególnie że mamy także dobry i mocny morał o przyjaźni i odpowiednim traktowaniu zwierzaków.

Bociany

Bociany to wyjątkowe ptaki. Każdy słyszał o tym, że przynoszą dzieci. Jak się okazuje nie tylko dzieci. W najnowszej animacji bociany dostarczają też przesyłki dla giganta sprzedaży internetowej Cornerstone.com. Junior, najlepszy bociani kurier jest o krok od awansu, gdy niechcący uruchamia Maszynę Produkującą Dzieci. Teraz Junior musi komuś podrzucić tę kłopotliwą przesyłkę, zanim jego szef dowie się o wpadce.

Trolle

W poszukiwaniu tematów filmowych Hollywood idzie coraz dalej. W końcu wszystkie klasyczne bajki zostały już zekranizowane. Trolle to film opowiadający o popularnej serii zabawek, która powstała w 1959 roku. Tak właśnie, chodzi o te urocze, niezgrabne gumowe zabawki ze śmiesznymi fryzurami.