Bajki 2018

Bajki 2018

W roku 2018 pojawiło się mnóstwo filmów animowanych dla dzieci. Animacja przeszła spore zmiany na przełomie wieków. Ogólnie to film animowany przestał się kojarzyć wyłącznie z bajkami dla dzieci. I stał się nieco bardziej różnorodnym gatunkiem. Film animowany to również kategoria oscarowa, która podbija serca dorosłej publiczności.

Studia filmowe takie jak Disney, Pixar, DreamWorks czy studio Ghibli to tylko niektóre wytwórnie filmów animowanych. Jednak od lat Walt Disney to najlepsza wytwórnia filmów animacyjnych dla dzieci.

Wielu rodziców szuka filmu, który spodoba się zarówno im samych, jak i dzieciom. Filmy animowane przeszły dużą przemianę. Po pierwsze treść bajek stała się bardziej atrakcyjna dla młodych i starszych widzów. Po drugie zmieniła się również metoda animacji rysunkowej na komputerową. Zatem wspólne seanse rodziców z dziećmi stały się czymś oczywistym. Wybór najlepszych filmów animowanych dla dzieci nie jest prosty. Poniżej przedstawiam kilka ciekawych bajek, które weszły do kin w 2018 roku.

Bajki dla dzieci 2018

Bajki uwielbiają dorośli, jak i dzieci. Wszystkie bajki bawią, pozwalają się oderwać od szarej zimowej rzeczywistości, ale też zastanowić nad głębszym przesłaniem bajki. I choć minął czas niesamowitych produkcji, to bajki dla dzieci cały czas pozwalają zaspokoić nawet dość wybredne gusta. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych bajek:

  • Fernando

Fernando to bajka, która opowiada o przygodach młodego byczka, który wbrew oczekiwaniom wszystkich postanawia, że nie będzie walczył na arenie. Byczek Fernando kocha kwiaty i nigdy nie skrzywdziłby żadnego stworzenia. Główny bohater to wielki byczek o równie wielkim sercu. Ten o to byczek zostaje pomylony z niebezpieczną bestią i zabrany z domu. Po to, aby wziąć udział w walkach byków w Madrycie. Bohater wraz z przyjaciółmi przeżywa wielką przygodę i z ich pomocą stara się wrócić do rodziny.

  • Mała Stopa

W tej bajce główny bohater to Yeti, który jest przekonany, że nieuchwytne istoty zwane „ludźmi” naprawdę istnieją. Wśród jego najbliższych krąży legenda o tak zwanej „Małej Stopie”! Kim jest ten przerażający bohater legendy? Mała Stopa to kolorowa i zabawna historia, która zapewnia przyjemną rozrywkę dla widzów w każdym wieku.

  • Iniemamocni 2

Bajka ta po 14 latach powraca i rodzina superbohaterów znów podbiła serca widzów. Iniemamocni znów będą musieli zrzucić kamuflaż, by uratować świat. Bajka „Iniemamocni 2” to nie jedyna kontynuacja śmiesznego filmu dla dzieci. W 2018 roku możemy również zobaczyć dalszą część przygód wampirzej rodziny z Transylwanii.

  • Hotel Transylwania 3

Bohaterowie tej zabawnej komedii powracają! Tym razem Dracula wraz z rodziną wybierze się na ekskluzywne wakacje. Będą podróżować luksusowym potwornym statkiem.

Kinowe bajki w 2018 roku

Bajki kinowe dla dzieci to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych tematów. W 2018 roku do kin weszło wiele filmów animowanych dla dzieci. Wszystkie filmy dla dzieci możemy oglądać także w domowym zaciszu, gdy znikną z dużego ekranu. Pojawią się one w internecie na VOD czy też na DVD.

  • Książę Czaruś

Bajka Książę Czaruś opowiada o zauroczeniach, zakochaniach i prawdziwej miłości. Z pewnością jest to odpowiednia pozycja dla lubiących filmy romantyczne. Bajka ta nawiązuje do licznych legendarnych produkcji sprzed lat. W tym filmie animowanym możemy spotkać Królewnę Śnieżkę, Śpiącą Królewnę i Kopciuszka.

  • The Grinch

Po 17 latach od wielkiego hitu kinowego (345 milionów dolarów) „Grinch: Świąt nie będzie”, Grinch powraca, by zepsuć wszystkim ten szczególny świąteczny czas. Mieszkańcy Ktosiowa z niecierpliwością oczekują Białego Bożego Narodzenia, najpiękniejszego czasu w roku. Główny bohater to zielony stwór Grinch, który nie znosi świąt i zrobi wszystko, by je zepsuć.