Beciki niemowlęce jako idealny element otulający Twoje dziecko

Beciki niemowlęce jako idealny element otulający Twoje dziecko

Pierwsze 3 miesiące po narodzinach często bywa nazywane czwartym trymestrem ciąży. W tym czasie potrzeby i zachowania dziecka są niemal takie same jak w okresie prenatalnym. Potrzebuje on rytmicznego kołysania, przytłumionych dźwięków i światła, ciasnej, ale wygodnej przestrzeni. Takie środowisko pozwala mu się uspokoić, poczuć się bezpieczne i zasnąć. Odtworzenie w domu warunków panujących w brzuchu u mamy, nie należy jednak do najłatwiejszych, są jednak metody i akcesoria w tym pomocne. Do tych należą beciki i rożki niemowlęce. Czym one są i kiedy ich używać?

Czym są i kiedy są potrzebne beciki dla niemowląt?

Beciki niemowlęce to akcesoria używane już przez nasze babcie. Grube i pierzaste były wykorzystywane do spowijania i noszenia noworodków i niemowląt. Dziś beciki zastąpiły nowoczesne rożki dla niemowląt. Znacząco różnią się one od swoich pierwowzorów, bowiem są lżejsze i uszyte z naturalnych materiałów certyfikowanych znakiem OEKO-TEX® STANDARD 100. Tkaniny, po które sięgają profesjonalne sklepy takie jak Jukkki.pl dodatkowo mają właściwości termoregulujace, oddychające, antyalergiczne, są miłe w dotyku i przyjazne wrażliwej skórze dziecka.

Współczesne beciki dla niemowląt mają takie samo zastosowanie jak ich poprzednicy. Młodzi rodzice mogą wykorzystywać je do prawidłowego trzymania dziecka. Sprawiają one, że główka jest odpowiednio podtrzymana, a ciało ułożone w prawidłowej pozycji. Rożki dla niemowląt są też „asekuracją”, nadają sztywności i niwelują uczucie wyślizgiwania się z rąk maluszka. Sprawia to, że stanowią praktyczne akcesorium już od pierwszych chwil życia i powinny znaleźć się w podstawowej wyprawce niemowlęcej – najlepiej tej zabieranej do szpitala.

Rożki dla niemowląt – niezbędne akcesorium do owijania i otulania

Becik to nie tylko akcesorium, które ułatwia pierwsze chwile z dzieckiem rodzicom, ale także (a nawet przede wszystkim) to pozwalające przystosować się maluchowi do otaczającego go, nowego świata. Z jego pomocą noworodek może być owijany, otulany, spowijany. Polega to na zmniejszeniu przestrzeni wokół niemowlaka, co zwiększa jego poczucie bezpieczeństwa i pozwala zbliżyć się do warunków, jakie panowały w brzuchu u mamy. Owijanie becikiem to także sposób na wyeliminowanie odruchu moro, czyli nagłego prostowania rączek i nóżek w odpowiedzi na silny bodziec (hałas, krzyk, szybkie podniesienie). Ten odruch występuje u niemowlaka do ok. 4-5 miesiąca życia i jest całkowicie zdrowy i naturalny. Aby jednak zapewnić maluszkowi bezpieczeństwo, wielu pediatrów zaleca stosowanie rożków niemowlęcych do otulania i spowijania.

Beciki niemowlęce – akcesorium przydatne nie tylko zaraz po urodzeniu

Beciki dla niemowląt powinny znaleźć się w wyprawce do szpitala, a następnie być stosowane do ok. 5 miesiąca życia dziecka. Warto jednak podkreślić, że są one produktem wielofunkcyjnym. Te, które znajdziesz w sklepie Jukki.pl, z powodzeniem zastąpią kołderkę, kocyk lub matę, na której maluch będzie się bawił i ćwiczył mięśnie brzuszka. Rożki niemowlęce stanowią też alternatywę dla poduszek do karmienia, zapewniając wygodne podparcie przy karmieniu w pozycji klasycznej, na leżąco oraz spod pachy. Dzięki swojej wielofunkcyjności świetnie sprawdzają się nie tylko w domu, ale także w podróży, na wakacjach, w gościach czy na spacerze.

Aby móc wykorzystywać beciki niemowlęce na każdy z wyżej wymienionych sposobów, warto wybierać te wysokiej jakości. Uszyte z certyfikowanej znakiem OEKO-TEX® STANDARD 100 naturalnej tkaniny np. dzianiny bawełnianej, pozbawione ostrych i wystających elementów oraz z wypełnieniem antyalergicznym. Nie najważniejszy, ale również istotny będzie design rożka – kolorowe wzory, przyjazne najmłodszym kolory i nadruki, a także desenie pasujące do pozostałych elementów wyprawki to duży plus rożków niemowlęcych dostępnych na stronie jukki.pl. Stanowią one zarówno praktyczny element wyprawki, jak i dobry pomysł na prezent powitalny czy z okazji baby shower.