Biblia dla dzieci — na jaką okazję?

Biblia dla dzieci — na jaką okazję?

Jak ułatwić najmłodszym zrozumienie treści zawartych w Piśmie Świętym? W tym celu, warto podarować im biblię dla dzieci. Czym powinna charakteryzować się idealna biblia dla maluszków? Jakie są godne polecenia biblie dla najmłodszych?

Biblia dla dzieci na chrzest

Jaka biblia dla dzieci na chrzest sprawdzi się najlepiej? Godne polecenia jest „Pismo Święte Stary i Nowy Testament. Pamiątka Chrztu Świętego„. To jednotomowe wydanie Biblii w najlepszym, zdaniem biblistów, przekładzie z języków oryginalnych: hebrajskiego, greckiego oraz aramejskiego wraz z obszernym komentarzem, w eleganckiej oprawie, z dedykowaną okolicznościową obwolutą oraz parafialną pamiątką chrztu świętego. Czym charakteryzuje się ta biblia dla dzieci na chrzest? Zawiera ona wstęp do każdej księgi oraz tekst opatrzony starannie dopasowanymi przypisami. Całość napisana jest przystępnym, zrozumiałym dla maluchów językiem. Taka biblia znakomicie sprawdzi się w roli prezentu na chrzest. Towarzyszyć może ona dziecku przez całe życie, przypominając o tym wyjątkowym sakramencie.

Biblia dla dzieci na komunię

Szukając upominku na Pierwszą Komunię Świętą, warto postawić na biblię dla dzieci na komunię. Przykładem takiego wydawnictwa jest „Pismo Święte Stary i Nowy Testament. Pamiątka I Komunii Świętej„. Jest to tak zwana Biblia Poznańska, która została przyjęta z powszechnym uznaniem dla pracy autorów przekładu, wstępów oraz komentarzy. Co wyróżnia tę biblię na komunię? Każda z ksiąg jest poprzedzona wstępem. Znaleźć można tu praktyczne przypisy oraz komentarze ułatwiające zrozumienie poszczególnych zagadnień. Biblia dla dzieci na komunię została napisana przystępnym, łatwym językiem. Dostępna jest ona w formacie B5, w okolicznościowej obwolucie.

Najlepsza biblia dla dzieci — jaką wybrać?

Najlepsza biblia dla dzieci — czyli jaka? Najlepszym rozwiązaniem będą pozycje stworzone z myślą o najmłodszych katolikach. Polecaną biblią dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat jest „Biblia w obrazach” autorstwa Laureen Bouyssou. Zawiera ona 15 dużych, kolorowych, dwustronnych ilustracji, które przedstawiają najważniejsze wydarzenia ze Starego I nowego Testamentów. Bogactwo szczegółów skutecznie przykuje uwagę małych czytelników na długi czas. Na uwagę zasługuje tutaj także towarzyszący ilustracjom komentarz biblijny, który pozwoli zrozumieć poszczególne sceny. Taka biblia obrazkowa to doskonały sposób na odkrywanie Pisma Świętego poprzez zabawę.