Buty komunijne dla chłopca i dziewczynki

Buty komunijne dla chłopca i dziewczynki

Pierwsza Komunia w Polsce jest wielkim świętem, które na zawsze zapisuje się w pamięci uczestników. W tym wyczekiwanym przez wszystkich i pełnym wrażeń dniu w centrum uwagi pozostaje nasze dziecko, które dla pokreślenia wagi uroczystości zakłada na siebie odświętny komunijny strój.

Dziewczynki na uroczystość w kościele przybywają ubrane od stóp do głów na biało, chłopcy zaś przywdziewają dodające im powagi czarne lub cieszące się coraz większą popularnością granatowe garnitury. Bywa, że zgodnie z tradycją panującą w parafii dzieci narzucają na siebie alby i wtedy należy dostosować się do panującego zwyczaju. Niezależnie jednak od tego, czy jest to śnieżnobiała sukienka, klasyczny garnitur czy tradycyjna alba, uroczysty strój wymaga szeregu dodatków, a z tych najważniejszymi dla komfortu i odświętnego wyglądu są bez dwóch zdań buciki.

Szukając najlepszych bucików dla naszej pociechy, powinnyśmy pamiętać, że idealnie dobrane nie powinny zdominować stroju, ale go uzupełniać. Buty komunijne dla dziewczynki, białe lub w kolorze zbliżonym do białego mogą być ozdobione kokardką, paseczkiem z klamerką czy też błyszczącymi perełkami. Ale już buty komunijne dla chłopca, czarne lub granatowe powinny przypominać rasowe męskie pantofle. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy przystępujący do Komunii nosi jasny garnitur — wtedy czarne obuwie okaże się nieprzydatne i będzie razić. W takiej sytuacji należy zdecydować się na pantofle, które nie będą odstawały barwą do koloru ubrania. Gdzie szukać butów komunijnych?

Sklepy specjalizujące się w obuwiu dla dzieci na ogół posiadają wyodrębniony dział z kolekcją butów wizytowych i komunijnych. Doskonałym przykładem może być Centrum Obuwia Dziecięcego KRASNAL ze sklepami w Toruniu oraz Bydgoszczy. Tym, co korzystnie wyróżnia firmę na tle konkurencji, jest dbałość o kwalifikacje zatrudnionego tam personelu. Pracownicy, zanim podejmą zatrudnienie, zaliczają szkolenie przygotowujące ich do pracy z tak wymagającym klientem, jakim jest dziecko. Zarówno Centrum Obuwia Dziecięcego KRASNAL, jak i też należący do firmy sklep internetowy (https://e-butydladzieci.pl) stawiają na obuwie pochodzące od renomowanych polskich producentów, z których wielu szczyci się posiadaniem certyfikatu ZDROWA STOPA. Działalność placówki została doceniona i uhonorowana dyplomem nadanym jej przez INSTYTUT PRZEMYSŁU SKÓRZANEGO.

Kupowanie butów na odległość jest wygodne i zwyczajnie oszczędza, tak potrzebny w okresie gorączkowych przygotowań do uroczystości komunijnych, czas. Jeżeli decydujemy się na buty komunijne chłopięce czy buty komunijne dla dziewczynki od sprawdzonego producenta, możemy mieć pewność, że obędzie się bez niemiłych niespodzianek. Bo renomowana marka nie zawiedzie nas pod żadnym względem, również wtedy, gdy niepokoimy się, czy but będzie „trzymał” numerację. Mamy też prawo oczekiwać, że wyprodukowane zgodnie z polskimi normami obuwie będzie posiadało elastyczną podeszwę i wystarczająco szeroki nosek, tak aby nie uciskał on paluszków i umożliwiał cyrkulację powietrza wewnątrz pantofelka. Możemy również liczyć, że but będzie lekki, wykonany z nietoksycznego, bezpiecznego dla dziecka materiału, który pozwoli skórze oddychać. Z pewnością będzie porządnie trzymał stopę w prawidłowej pozycji i dzięki bezpiecznej podeszwie pozwoli pewnie stąpać po śliskiej marmurowej posadzce.

Stopa dziecka rośnie szybko i kupując na odległość, warto zadać sobie nieco trudu i dokładnie zmierzyć stopę dziecka. Jak się do tego zabrać? Jest to bardzo proste i zajmuje przysłowiową chwilkę. Aby ustalić rozmiar buta, należy odrysować na kartce papieru bose stopy stojącego na arkuszu dziecka i dokonać dokładnego pomiaru pomiędzy najbardziej oddalonymi od siebie punktami na obrysie. Zawsze mierzymy obie stopy dziecka i w wypadku, gdy jedna stopa jest większa, co nie jest rzadkością, trzeba będzie wybrać tę dłuższą jako miarę właściwą. Dla pewności, dodajemy 0,6 cm i otrzymujemy całkowitą długość wkładki wewnątrz bucika. Znając ten rozmiar, z łatwością określisz już numer bucika.

Uporawszy się z ustaleniem rozmiaru stopy i wyborem koloru wielu rodziców przeżywa chwile wahania, obserwując ogromną rozpiętość cenową pośród produktów wyglądających na pierwszy rzut oka podobnie. Zawsze warto kierować się rozsądkiem, a ten podpowiada, że te najtańsze wykonano bez dbałości o wykończenie z lichych materiałów i z dużą dozą pewności można założyć, że będą niewygodne i nietrwałe. Z drugiej zaś strony, zanim zdecydujemy się wydać małą fortunę na obuwie komunijne, pamiętajmy, że dzieci w tym wieku rosną szybko i równie szybko rosną ich stopy. Zdecydowanie najrozsądniejszym wyborem okaże się postawienie na sprawdzony produkt od któregoś z polskich producentów, których znajdziemy w sklepie e-butydladzieci.pl.