Dezynfekcja szkół i przedszkoli – dlaczego warto?

Dezynfekcja szkół i przedszkoli – dlaczego warto?

Dzieci, z uwagi na swoją delikatność i bardzo często także niską odporność, wymagają nieustannej troski i przebywania w odpowiednich warunkach.

Dbanie o przestrzeganie podstawowych zasad higieny nie zawsze wystarcza, zwłaszcza w momencie, gdy mamy do czynienia z dużymi skupiskami maluchów. Dokładnie takim miejscem jest przedszkole, w którym dzieci spędzają sporą ilość czasu przez pięć dni w tygodniu. Co zrobić, by stworzyć przyjazne pociechom otoczenie, w pełni przystosowane do ich potrzeb?

Pozbyć się niechcianych drobnoustrojów

Wirusy, zarazki, bakterie, alergeny i grzyby. Najczęściej są niewidoczne, a przez to szczególnie niebezpieczne. Na dodatek z łatwością się przemieszczają, przenosząc się z jednego dziecka na drugie. Jak skutecznie z nimi walczyć? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest kompleksowa dezynfekcja, a zwłaszcza ozonowanie. Zabieg ten polega na właściwym przygotowaniu pomieszczenia, rozstawieniu i włączeniu generatorów ozonu przy stałym monitorowaniu tego, jak przebiega proces dezynfekcji przy jego udziale i kontrolowaniu jego stężenia. Następnie, po wyłączeniu urządzeń, ponownie mierzy się poziom stężenia ozonu w pomieszczeniu i wietrzy je tak, by przywrócić odpowiednie warunki.

Pełna skuteczność i bezpieczeństwo

Jeśli zabieg ozonowania jest przeprowadzony prawidłowo i przez profesjonalistów, mamy pewność, że jest on w pełni bezpieczny. Jednocześnie możemy cieszyć się szeregiem zalet, które się z nim wiążą. Zyskujemy gwarancję usunięcia wszelkich grzybów, bakterii i groźnych zarazków. Dzięki temu możemy zapobiec wystąpieniu kłopotliwych epidemii chorób w przedszkolu, poprawić komfort funkcjonowania małych alergików oraz sprawić, że placówka zyska reputację bardziej prestiżowej i zorientowanej na dbanie o dobro dzieci przy zastosowaniu nowoczesnych metod o wysokiej skuteczności. Dezynfekcja szkół i przedszkoli to inwestycja w to, co najważniejsze – zdrowie, prawidłowy rozwój i szczęście maluchów.