Dlaczego warto kupować dzieciom zabawki interaktywne?

Dlaczego warto kupować dzieciom zabawki interaktywne?

Czym są zabawki interaktywne, wie już zdecydowana większość młodych rodziców. Zdajemy sobie sprawę, że to te gadżety, które uczą nasze dzieci jakichś prostych lub bardziej skomplikowanych czynności. Czy rzeczywiście warto na nie postawić? Dlaczego zabawki interaktywne są lepsze od standardowych? Przedstawiamy 5 największych zalet zabawek edukacyjnych.

Zabawki interaktywne – zalety

Warto zauważyć, że zabawki interaktywne wpływają na dziecko wielopłaszczyznowo. To najczęściej prosty sprzęt elektroniczny w postaci przyjemnego dla maluszka stworzenia, które wchodzi z dzieckiem w prawdziwą interakcję – gdy dziecko chce otrzymać od zabawki pożądaną reakcję, musi wiedzieć co dokładnie musi zrobić, gdzie nacisnąć. Jednocześnie rozwijają manualnie i wpływają na kreatywność. Mogą być pierwszym krokiem do znalezienia życiowej pasji, która stanie się sposobem na życie w przyszłości. Co więcej, zabawki interaktywne pobudzają do myślenia przyczynowo – skutkowego, co jest niezwykle przydatną umiejętnością.

Wonder Buddies

Nowoczesne zabawki interaktywne zaspokajają ciekawość dziecka. Zdecydowanie warto na nie postawić w pierwszych latach jego życia, gdy naturalnie zainteresowane jest wszystkim, co je otacza. Dzięki pluszakowi czy innemu gadżetowi, z którym można wejść w interakcję, znacznie łatwiej poznawać rzeczywistość i próbować przekraczania kolejnych granic, co jest nieodłącznym elementem rozwoju. Największą zaletą zabawek edukacyjnych jest fakt, że w czasie zabawy przemycają odrobinę potrzebnej w życiu wiedzy – mogą nauczyć dziecko kolorów, cyferek czy liter. Niektóre ich modele pozwalają mu również wykształcić własny gust. Zwłaszcza grające zabawki interaktywne sprawiają, że maluch od początku wie, które dźwięki odpowiadają jego preferencjom, a których definitywnie nie chce słyszeć.

Rodzice również kochają zabawki interaktywne. Dlaczego? Pierwsze lata życia dziecka to czas, gdy muszą poświęcać maluchowi 100% swojej uwagi. Każdy czasem jest zmęczony i chciałby zaznać chwili wytchnienia. Zabawki interaktywne pochłaniają dziecko i – co najważniejsze – są stworzone tak, by umożliwiać samodzielną zabawę. Dzięki wielu funkcjonalnościom, które odkrywają wraz z upływem czasu, maluchy nie nudzą się szybko tego rodzaju gadżetami.

zabawka na roczek

Ogromną zaletą jest fakt, że zabawki interaktywne są również dla maluszków. Bardzo popularne wśród rodziców maty są doskonałym rozwiązaniem, które skupi na dłużej uwagę dziecka i będzie w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Pierwsze interakcje z zabawką powinny pojawić się w okresie od 6. do 9. miesiąca życia.

Dlaczego jeszcze warto inwestować w zabawki interaktywne? Najważniejsze są ich walory edukacyjne. Te bowiem przekładają się na łatwość w nauce w przyszłości. Jeśli dziecko w najbardziej naturalny dla siebie sposób, czyli poprzez zabawę, rozbudzi w sobie chęć do poznawania świata, lepiej poradzi sobie także w przedszkolu czy szkole. Każdy rodzic tego właśnie pragnie!

Zabawki interaktywne

Czy warto kupować zabawki interaktywne?

Nie ulega wątpliwości, że zabawki interaktywne są znacznie ciekawsze dla dziecka niż standardowe elektroniczne gadżety, które nie wnoszą do rozwoju dziecka nic więcej jak kilka melodii i światełek, zajmując go tylko na chwilę. To właśnie gadające zabawki i oferujące kilka funkcjonalności instrumenty towarzyszą im na co dzień, zamiast pokrywać się grubą warstwą kurzu w kącie. Są bezpiecznie, ładne, skupiają uwagę maluszka na dłużej i przede wszystkim w naturalny sposób przekazują proste umiejętności, wspierając rozwój dziecka. Będą idealnym rozwiązaniem, jeśli szukasz pomysłu na prezent na roczek.

Zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne nie są najtańsze. Biorąc jednak pod uwagę długą listę ich niewątpliwych zalet i uwzględniając bezpieczne materiały, z których zostały wykonane, zdecydowanie stają się warte każdej wydanej na nie złotówki. W przypadku produktów dla dzieci, zdecydowanie lepiej jest stawiać na jakość niż ilość.