Domek ogrodowy dla dzieci

Domek ogrodowy to coś, o czym marzy niemalże każde dziecko. W zależności od zainteresowań naszej pociechy może on stać się zamkiem dla księżniczek, twierdzą obronną, rozbudowaną willą czy też siedzibą tajemniczego szpiega. Domek ogrodowy to zabawka dla młodszych i starszych dzieci. To też świetny sposób, jeżeli chcemy, aby nasze pociechy przebywały dłużej na świeżym powietrzu. Zabawa w domku każdego wciągnie na całego.

Drewniany domek dla dzieci

Domki rozwijają kreatywność dzieci. W mieszkaniach tworzoną one konstrukcje z koców, poduszek, stołów i krzeseł. To dla nich prawdziwa twierdza, w której otaczają je elfy, wróżki, baśniowe stworzenia, wojownicy lub królowie. Ciekawym rozwiązaniem, które wspiera rozwój kreatywności dzieci, a także zachęca je do przebywania na świeżym powietrzu, są drewniane domki do ogrodu.

drewniany domek dla dzieci Konstrukcje domków najczęściej wykonane są z drewna, a pozbawione szkła i metalu. Ich zaletą jest to, że są trwałe i można je konserwować – dzięki temu posłużą dzieciom przez długi czas. Ich odpowiedniki wykonane ze sztucznych materiałów są mniej wytrzymałe, mogą się bardziej nagrzewać podczas upalnych dni, a także blakną pod wpływem promieni słonecznych. Gdy się popsują, trudno je naprawić lub jest to w ogóle niemożliwe.

Decydując się na zakup domku dla dzieci, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy posiada on odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa. Przy zakupie, a także składaniu konstrukcji powinniśmy zaś upewnić się, czy domek nie zawiera żadnych niebezpiecznych elementów, ostrych krawędzi lub wystających części, które mogą zagrozić bezpiecznej zabawie dziecka. Jeżeli chodzi o lokalizację domku, najlepiej zdecydować się na takie miejsce w ogrodzie, które jest w zasięgu wzroku dorosłych – z tarasu, okna w salonie lub kuchni. Wówczas rodzice zawsze będą mogli skontrolować, co dzieje się z ich dziećmi. Unikajmy miejsc potencjalnie niebezpiecznych, zwłaszcza dla najmłodszych członków rodziny, czyli m.in. w pobliżu oczka wodnego, furtki wejściowej na posesję. 

Rozmiary drewnianego domku ogrodowego powinny  być ściśle uzależnione od liczby dzieci, które mają się w nim bawić oraz ich wieku. Niemniej jednak najlepiej zdecydować się na te większe modele, z których dziecko szybko „nie wyrośnie”. Najlepiej zainwestować trochę więcej pieniędzy, aby mieć pewność, że domek ogrodowy posłuży nam przez kilka lat.

Zabawki ogrodowe

Domkowi do zabaw mogą towarzyszyć także inne zabawki ogrodowe, które w prosty sposób urozmaicą zabawę. Mogą to być zjeżdżalnie do ślizgów, huśtawki do bujania się, piaskownice do lepienia zamków i babek z piasku, a także ściany wspinaczkowe do ćwiczenia zręczności. Większość modeli domków drewnianych można dowolnie łączyć z innymi elementami. Możemy kupować i powiększać przydomową kolekcję o kolejne egzemplarze wraz z rozwojem dziecka oraz zmieniającymi się potrzebami naszej pociechy. Domek z werandą, z której można po zjeżdżalni zjechać wprost pod piaskownicę… Czyż nie brzmi jak dziecięce spełnienie marzeń? To sposób na wielogodzinną, świetną zabawę aż do znudzenia.