Dziecięcy bal przebierańców – inspiracje i pomysły

Dziecięcy bal przebierańców – inspiracje i pomysły

Dzieci kochają przebieranki i małe zadania aktorskie. Małe dziewczynki lubią przebierać się za mamę, chłopcy wybierają stroje kowbojów lub Indian. Pomysłów dzieciaki mają wiele, a rodzice mogą je wykorzystać przebierając malucha na bal. Taka zabawa to doskonała rozrywka dla każdego malucha. Dzieciaki kochają bale przebierańców, a rodzice zapewniają im wyjątkową zabawę. I to jest piękne wspomnienie z czasów dzieciństwa.

Inspiracja najważniejsza

Inspiracja jest niezwykle ważna – rodzice mogą zrealizować pomysły malucha lub samodzielnie zaprojektować strój. Dzieciaki mogą nosić na przykład stroje Batmana, Supermana, Smoka Wawelskiego czy Kena, narzeczonego Barbie albo Kitty, czyli Hello Kitty. Podpowiedzią są książki oraz filmy, częściej filmy, szczególnie te najbardziej ukochane przez maluchy. Wiele zależy od czasów – nasi ojcowie lubili strój Zorro czy przebrania za jednego z czterech pancernych. Kiedyś dziewczynki chciały przebierać się za Księżniczki czy Czerwonego Kapturka. Postaci z bajek były bardzo modne i często wybierane za obiekt przebieranek. Obecnie dzieci lubią postaci z filmów – Superman czy Batman biją rekordy popularności. Modne są przebrania za rycerzy, wszelkich wojowników, żółwie Ninja z filmu i wiele innych. Stroje można pożyczyć w wypożyczalni lub uszyć je samodzielnie – o ile przebranie za Supermana jest łatwe – wystarczy niebieski strój z literą S, o tyle strój żuka czy biedronki wymaga sporego nakładu pracy lub znalezienia dobrej wypożyczalni ubiorów. Z pomocą na pewno przyjdą wypożyczalnie w teatrach czy operze.  Fantazja i zręczne dłonie to kolejny sposób na niedrogie, ale niezwykłe kostiumy. 

Pomysłów pełen worek

Pomysłów jest pełno, cały worek, wystarczy poszukać inspiracji i zastanowić się jak przygotować ciekawy kostium na bal przebierańców dla dzieci – jeśli talentu krawieckiego brakuje to na pewno pomoże solidna i twórcza krawcowa. Przyroda, filmy, książki podpowiadają różne rozwiązania – wystarczy niebieska sukienka z naszytymi srebrnymi lub złotymi księżycami, aby dziewczynka była przebrana za noc. Czarne spodnie, czarna bluzka z długim rękawem, do tego namalowane wąsy na twarzy i nakładane uszy – już mamy kota. Można kupić czerwoną sukienkę, założyć na nią biały fartuszek, na głowie ulokować czepek, a do ręki dać niewielki koszyk – Czerwony Kapturek niczym żywy. To tylko przykładowe pomysły na szybkie i łatwe przebrania. Przygotowanie dziecka wymaga czasu, nieraz fantazji, czasami pieniędzy na wypożyczenie stroju. Niektóre sklepy mają w sprzedaży gotowe stroje Supermana czy Batmana i rodzice wiedzą gdzie nabyć odpowiednie ubrania. Czasami wystarczą sprawne ręce, gotowe, ubrania, trochę fantazji i drobne modyfikacje, aby wejść w posiadanie niezwykłego stroju na niejedną imprezę. Nie trzeba wydawać kroci, aby ubrać się ładnie, modnie oraz bardzo efektownie. Dzieci potrafią czasami zainspirować rodziców i powiedzieć im o swoich pragnieniach, a rodzice mogą przygotować własnoręcznie upragniony przez dziecko kostium.