Ferie z dziećmi w domu? 6 pomysłów na wspólne spędzanie czasu

Ferie z dziećmi w domu? 6 pomysłów na wspólne spędzanie czasu

W Polsce ferie zimowe trwają w najlepsze. Jednak czy zawsze wiemy, jak spędzić czas z dziećmi, gdy pogoda zawodzi, brakuje śniegu lub gdy nigdzie nie wyjeżdżamy? Śpieszymy z pomocą i przedstawiamy 6 pomysłów na wspólne spędzenie czasu w domu!

Co robić w ferie? Oto 6 ciekawych propozycji na wspólny czas

Biała zima to marzenie wielu z nas. Co jednak robić w ferie, gdy śniegu brak, za oknem plucha, maluch pociąga zakatarzonym nosem, a portfel nie pozwala na drogi wyjazd na narty w Alpy? Wcale nie trzeba się nudzić! Te propozycje pomogą Wam spędzić ciekawy czas z rodziną, bawiąc się przy tym wyśmienicie.

  1. Turniej gier: Propozycja doskonała dla wszystkich, bez względu na wiek – do turnieju można wybrać różnorodne gry: karciane, planszówki czy zręcznościowe. Taka rozrywka oprócz doskonałej zabawy niesie też mnóstwo korzyści – pozwala ćwiczyć pamięć i uczy strategii. Zdecydowanie warto!
  2. Wieczór filmowy: Nie trzeba wychodzić do kina, by przeżyć filmowy wieczór. Wystarczy przygotować popcorn i zgasić światła, by wprowadzić klimat sali kinowej do domowego salonu. O repertuar nie ma co się martwić, INEA telewizjazapewnia pakiet programów telewizyjnych dopasowany do dzieci i dorosłych. Za sprawą telewizji HIWAY wieczór kinomana może być rozrywką „awaryjną”, bo dzięki bogatemu pakietowi programów w telewizji INEA nie musimy długo szukać filmu odpowiedniego dla całej rodziny. I młodsi, i starsi widzowie w telewizji HIWAY znajdą coś ciekawego dla siebie. Co więcej, paczki tematyczne kanałów np. z bajkami i filmami animowanymi, możemy włączać i wyłączać kiedy tylko chcemy, bez dłuższych zobowiązań.
  3. Wspólne gotowanie: Nie zawsze mamy czas na wspólne przygotowywanie posiłków razem z dziećmi. Dzieciaki lubią jednak wykonywać „dorosłe” prace, zatem chętnie dołączą do wspólnego przygotowywania pizzy albo wykrawania i dekorowania ciasteczek. A jak taki posiłek potem smakuje!
  4. Zorganizowanie imprezy dla kolegów (wersja dla chętnych – z nocowaniem!): Pomysł może wydać się karkołomny, bo ma w założeniu powielenie liczby dzieci w domu. Ale to tylko pozory – dzieci zajmą się same sobą, wystarczy zapewnić im przekąski i napoje oraz duży zapas zabawek i gier. W tym czasie dorośli mogą zrelaksować się przed telewizorem – telewizja HIWAY od INEA gwarantuje wielki wybór programów i paczek kanałów z filmami czy sportem. Rodzice też potrzebują wypocząć w ferie!
  5. Wspólne czytanie: Warto w wolne dni nadrobić książkowe zaległości, które rosną w stosach lub kurzą się na półkach. Wspólne czytanie, w ciszy, z herbatą w rękach pozwala mocno zrelaksować się i jednocześnie odpocząć od nadmiaru bodźców. Ze starszymi dziećmi możemy wymienić się opinią na temat lektury, a młodsze ucieszą się z dodatkowej porcji fantazyjnych bajek.
  6. Spędzenie czasu razem: Enigmatycznie? W zwykłe dni zazwyczaj każdy chowa się w swoim pokoju, zajęty swoimi sprawami. W ferie za to możemy zacząć reperować relacje od spędzenia czasu w jednym pokoju, gdzie nawet zajmując się swoimi rzeczami, jesteśmy razem. Można czytać, układać puzzle, oglądać wartościowe programy (w pakiecie telewizji INEA znajdziemy programy dla wszystkich członków rodziny), bawić się z naszym pupilem i wiele innych.

Ferie w domu kojarzą się z nudą? Nie musi tak być! Jeśli w tym roku nie planujecie żadnego wyjazdu, to koniecznie sprawdźcie nasze propozycje na wspólne spędzanie czasu w domowym zaciszu. Mamy nadzieję, że przypadną Wam one do gustu!