Gdzie najlepiej spędzić czas z dziećmi?

Gdzie najlepiej spędzić czas z dziećmi?

Świetnym miejscem na doświadczanie przez dziecko niezapomnianych chwil jest muzeum lego. Najmłodsi w interesujący sposób mogą poznać historię Polski i dobrze się przy tym bawić.

Muzeum lego – dla kogo?


Przekaz muzeum jest ciekawy w odbiorze właściwie dla każdego. Połączenie treści historycznej z nowoczesnymi rozwiązaniami klocków lego gwarantuje miłe chwile dla:

  • grup szkolnych,
  • fanów klocków lego,
  • rodzin,
  • młodzieżowych grupek przyjaciół,
  • jubilatów.


Zdobycie wiedzy o dziejach Polski w Muzeum lego może być świetną alternatywą tradycyjnych lekcji historii. Każda wycieczka szkolna przyniesie wiele korzyści zarówno dzieciom, jak i nauczycielom. Interaktywne zdobywanie wiedzy jest jedną z najskuteczniejszych metod uczenia się.


Miejsce to jest także idealnym dla rodzin, które chcą spędzić aktywnie czas wolny. Rodzice w taki sposób gwarantują swoim pociechom wiele radości i pielęgnują relacje rodzinne. Muzeum lego to miejsce, które zaciekawi, rozluźni oraz uszczęśliwi każdą rodzinę.


Poza tym muzeum co sobotę organizuje warsztaty lego dla dzieci w wieku powyżej 5 roku życia o tematyce związanej między innymi z sitodrukiem, robotyką, animacją, gotowaniem. W niektórych warsztatach mogą również uczestniczyć rodzice. Dzieci zdobywają dzięki warsztatom wiele nowych umiejętności. Zajęcia prowadzone są przez osoby o wysokich kwalifikacjach.


Muzeum lego jest idealnym miejscem na zorganizowanie urodzin. Dla jubilatów i gości przewidziano zajęcia z animatorami zabaw, zwiedzanie z przewodnikiem, tort o niespotykanym kształcie, upominki dla wszystkich dzieci oraz odwiedziny maskotki HistoryLandka.Muzeum lego – czego można się dowiedzieć?


W muzeum, na 200 – metrowej makiecie, posłuchać można o przebiegu bitwy pod Grunwaldem. Kolejna makieta dotyczy bitwy pod Oliwą, gdzie najmłodsi nauczą się wiązać węzeł. Makieta z klasztorem na wzgórzu zachwyci mnóstwem szczegółów przedstawiających walki o Monte Cassino. W muzeum dowiedzieć można się także, jak powstał hejnał mariacki, a ochotnicy będą mogli spróbować odegrać go na interaktywnej trąbce. Dla ciekawskich wiele faktów historycznych zgromadzono w multimedialnych makietach edukacyjnych. Interaktywne połączenie wiedzy i zabawy gwarantuje, że zdobyta wiedza pozostanie w pamięci uczestników na bardzo długo, być może nawet na zawsze.


Muzeum lego – co jeszcze oferuje?


Dla wszystkich, którzy pozostają pod wielkim wrażeniem klocków lego, muzeum prowadzi sklep z zabawkami. Niesamowite przeżycia związane z lego można kontynuować we własnym domu. Poza tym muzeum jest jedynym miejscem w mieście, gdzie nowe klocki lego można kupić na wagę. Niezdecydowanym z chęcią doradzi profesjonalny pasjonat, który pomoże wybrać zestaw idealny dla siebie.