Gdzie w Lublinie zrealizować zainteresowania swojego dziecka?

Gdzie w Lublinie zrealizować zainteresowania swojego dziecka?

Większość rodziców może przyznać, że ich dzieci mają niespożyte zasoby energii. Zajęcia oferowane w szkole, okazują się czasami niewystarczające i warto wtedy zapoznać się z ofertą różnych placówek oferujących zajęcia dodatkowe. Przyjrzyjmy się, jakie możemy znaleźć zajęcia dla dzieci w Lublinie, które przypadną do gustu najmłodszym i będą okazją do rozwijania ich talentów.

Coś dla małych artystów


Dzieciom, które czują w sobie artystyczną duszę i lubią spełniać swoją pasję podczas tworzenia muzyki, zdecydowanie do gustu przypadnie udział w koncertach. Organizowane są one przez jeden z lubelskich teatrów, a ich wyjątkowość polega na tym, że dzieci biorą aktywny udział podczas tworzenia koncertów. Ich reakcje nadają kierunek improwizacji wokalnej, ruchowej oraz dźwiękowej. Jest to świetny sposób na spędzenie czasu wolnego dla dzieci najmłodszych, wieku od 0 do 4 lat.
Każdy mały artysta, który chcę wyrazić siebie za pomocą sztuki, znajdzie swoje miejsce na warsztatach z malarstwa i rysunku. Pod opieką doświadczonych plastyków najmłodsi poznają podstawy technik malarskich i środki ich plastycznego wyrazu. Efektami swojej pracy pochwalić się będą mogli na konkursach i plenerach plastycznych. W ramach warsztatów organizowane są również wycieczki edukacyjne.


Dzieci, które marzą o aktorstwie, będą mogły spróbować swoich sił podczas warsztatów teatralnych. Poznają na nich techniki lalkowe, jak i sposoby ich animacji. Jest to doskonała okazja do poznania pracy aktora. Młodzi artyści będą pracować nad mimiką twarzy, głosem oraz ekspresją ciała. Zajęcia te odbywają się w poszczególnych grupach wiekowych, a uczestnikami mogą być dzieci od 4 do 13 lat.


Każdy znajdzie coś dla siebie


Oczywiście, nie tylko przyszli malarze, muzycy i aktorzy, mogą rozwijać swoje zainteresowania. Zajęcia dla dzieci w Lublinie uwzględniają również inne zainteresowania, takie jak: robotyka, programowanie. Fani nauk ścisłych również znajdą coś dla siebie, dlatego warto zapoznać się z dalszą ofertą.


Interesującymi zajęciami dla dzieci i młodzieży są zajęcia organizowane przez Centrum Kreatywności. Oferują one różnorodne zajęcia dla dzieci od 2 do 14 lat. Motywem przewodnim są uwielbiane i znane przez wszystkich klocki LEGO. W zależności od wieku przewidziane są następujące zajęcia: Buduje i wiem, Robotyka dla juniora, Młody Robotyk oraz Movie Making. Ostatnia propozycja jest kierowana do trochę starszych uczestników, gdzie dowiedzą się jak wyprodukować film animowany i będą mogli stworzyć własną animację.
Jedna z lubelskich fundacji, przygotowała zajęcia dla dzieci w Lublinie, które są połączeniem nauk ścisłych ze sztuką i naukami społecznymi. Zajęcia podzielone są na poszczególne obszary: ogólnonaukowe, mechatronika, konstrukcje 3D, zajęcia dla małych detektywów, a nawet warsztaty z kuglarstwa.


Innym pomysłem są zajęcia z robotyki i programowania organizowane przez Akademię Młodego Inżyniera. Jest to świetna okazja do udoskonalenia umiejętności logicznego myślenia i pracy w zespole. Rozwija wiedze z zakresu techniki, matematyki oraz fizyki.