Gdzie wyjechać na ferie zimowe? 4 propozycji na wyjazd z dzieckiem!

Gdzie wyjechać na ferie zimowe? 4 propozycji na wyjazd z dzieckiem!

 

Święta Bożego Narodzenia to czas wolny dla dzieci i dorosłych. To również czas na spotkanie się gronie rodzinnym, jak i zaplanowanie ferii zimowych.

W 2019 roku ferie zimowe potrwają od 14 stycznia do 24 lutego w zależności od województwa.

  • 14 – 27 stycznia 2019 r. – Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 21 stycznia – 3 lutego 2019 r. – Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 28 stycznia – 10 lutego 2019 r. – Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie;
  • 11 – 24 lutego 2019 r. – Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

W tym roku, jak i w poprzednich latach królują wyjazdy na snowboard lub na narty, ponieważ to najpopularniejszy aktywny wypoczynek. Wielu ludzi wybiera się również rodzinnie do ciepłych krajów.

Ferie zimowe, co oferuje nam biuro podróży

Ferie to czas, kiedy wielu ludzi zastanawia się jak spędzić urlop zimowy z dziećmi. Wiele osób nie przepada za białym szaleństwem i chłodem i wybiera podróż z dzieckiem do ciepłych krajów. Biuro podróży w tym okresie zdecydowanie poleca rodzinną Teneryfa, Maderę, Maltę, Egipt czy Dominikanę.

Wyspa Malta zachwyca ogromną ilością zabytków i przyjemną, słoneczną pogodą. Znakomitym pomysłem jest również wyjazd na Teneryfę czy Gran Canaria. Te miejsca oferują wiele atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych podróżników. Osobom szukającym słońca i wysokich temperatur polecany jest Egipt. We wszystkich tych miejscach można uprawiać sporty wodne, grać w gry plażowe, jak i odpoczywać na plaży. Osoby, które chcą aktywnie spędzić ten czas mogą zwiedzać te miasta.

Ferie zimowe z dziećmi można spędzić zarówno na śniegu, jak i na słońcu. Warto, więc przejrzeć aktualne oferty na wyjazd na ferie zimowe 2019, które znajdziemy w wielu ofertach – biur podroży.

Ferie zimowe — narty, snowboard w Polsce czy zagranicą?

Sezon zimowych wyjazdów, niedługo się rozpocznie, dlatego to najlepszy czas na zorganizowanie wspólnego wypoczynku. Chcąc skorzystać z uroków zimowych sportów warto wybrać się do Zakopanego, Szczyrku lub do Białki Tatrzańskiej. Tam znajdują się największe stacje narciarskie w Polsce. Noclegi w tych miejscach można rezerwować telefonicznie. Można również pomyśleć o ośrodkach narciarskich i wypoczynkowych, jakie oferuje nam Szczyrk, Wisła, Szczawnica, Szklarska Poręba czy Bukowina Tatrzańska.

Zimowy wyjazd na ferie można również zaplanować za granicą. Często wybierane są piękne malownicze Włochy, Słowacja czy Austria. Taki wyjazd to świetna okazja dla początkujących, jak i tych zaawansowanych narciarzy. Tego typu oferta spędzenia ferii zimowych w górach jest idealna dla osób, które kochają białe szaleństwo. Wiele dzieci uwielbiają narty, wjeżdżanie wyciągami i kolejkami linowymi oraz śnieżne zabawy na świeżym powietrzu. Rezerwując taki wypoczynek dla siebie i dla dzieci można również wykupić szkolenie narciarskie, które pozwoli udoskonalić umiejętności w jeździe.

Innym sposobem na spędzenie urlopu z dzieckiem w przypadku, gdy sporty zimowe odpadają jest wyjazd do Karpacza, Zakopanego, Krynica Zdrój, Bukowina Tatrzańska. W te urokliwe miejsca wybiera się każda osoba, która pragnie odpocząć. W tych miejscach zamiast nart i snowboardu można wybrać łyżwy, alpejski tor bobslejowy lub ścieżkę saneczkową. W tym miejscu można się również wybrać na spacer po szlakach turystycznych, które są bardzo dobrze oznakowane. Odwiedzając zimą te piękne malownicze miejsca możemy również skorzystać z kuligu, muzeum zabawek czy Aquaparku.