Gra Koło fortuny

Gra Koło fortuny

Gra Koło Fortuny to gra logiczna wzorująca się na słynnym teleturnieju z lat 90 tych. Teleturniej przez całe lata gromadził przed telewizorami miliony widzów i wzbudzał niesamowite emocje. Każdy fan teleturnieju marzył o tym by wziąć udział w grze i zgarnąć główną nagrodę.

Koło fortuny gra dla dzieci to namiastka znanego telewizyjnego teleturnieju. Celem gry jest odkrywanie poszczególnych liter i odgadnięcie hasła. Niniejsza gra logiczna Koło Fortuny pozwoli zaznać odrobinę teleturniejowych emocji.

Ta gra jest świetną grą dla całej rodziny albo dla dziecka i jego znajomych. Gra na pewno przywoła miłe wspomnienia starszych uczestników, którzy kiedyś z zapartym tchem śledzili telewizyjne zmagania graczy.

Gra dla dzieci

Popularna gra Koło Fortuny to gra logiczna, która umili czas osobom pamiętającym kultowy polski teleturniej Koło Fortuny.

Tak, jak w pierwowzorze emitowanym niegdyś na małym ekranie, w grze może wziąć udział trzech graczy, którzy muszą rywalizować z innymi uczestnikami zabawy. W każdej rundzie uczestnicy kręcą kołem oraz zgadują hasła. Wszystkie hasła w grze podzielone są na rozmaite kategorie np.: zwierzęta, przedmioty domowe, rzeczy, polityka czy seriale.

Każde wytypowanie spółgłoski, która znajdowało się w haśle, gracz otrzymuje wylosowaną kwotę pomnożoną przez wielokrotność występowania odgadniętej litery w haśle oraz prawo do obstawiania kolejnej litery. W grze Koło Fortuny za każdą samogłoskę należy zapłacić 500 zł z dotychczas zebranych pieniędzy w rundzie. W momencie, gdy gracz obstawił literę, która nie występuje, kołem kręci następny w kolejności gracz. Zwycięzcą rundy zostaje ta osoba, która odgadła hasło. Do finału wchodzi osoba, która zdobędzie najwięcej punktów/pieniędzy.

W końcowej fazie gry gracz losuję z małego koła fortuny jedną spośród 12 kolorowych kopert z nagrodami. Gracz na odgadnięcie poprawnie hasła ma 60 sekund. Jeśli się udało wygrywasz nagrodę wylosowaną w kopercie.

Rywalizacja dla najmłodszych

Gra „Koło fortuny” jest przede wszystkim grą, która ułatwia nawiązywanie relacji międzyludzkich, wspiera je i uczy dzieci zdrowej rywalizacji. Ta popularna do dziś gra pomaga rozwijać u dzieci zdolność logicznego myślenia, wygrywania, przegrywania i czekania na swoją kolej.

Zabawa w Koło fortuny uczy dzieci:

  • literek/czytania poprzez zabawę;
  • gra zmusza je do myślenia, koncentracji i poprawy pamięci;
  • pisania (z poprawną pisownią);
  • matematyka – dodawanie, odejmowanie;
  • nauka kolorów.

Koło fortuny to świetna propozycja do zabawy samemu lub w gronie rodziny bądź znajomych.