Gry planszowe Portal Games – propozycje dla najmłodszych graczy

Gry planszowe Portal Games – propozycje dla najmłodszych graczy

Choć największy boom na gry planszowe minął kilka lat temu, dla wielu wciąż pozostają one ulubioną formą spędzania wolnego czasu. Wielu rodziców chce, aby ich pociechy zamiast całymi dniami przeglądać internet, poznały radość, jaką niosą ze sobą planszówki. Niestety, nie zawsze łatwo jest trafić w gusta najmłodszych. Z tego względu, w poniższym artykule prezentujemy najciekawsze propozycje gier planszowych od Portal Games, które pokochają wszystkie dzieci.

Co gry planszowe Portal Games rozwijają u dzieci?

Pod frazą gry planszowe Portal Games kryje się całe spektrum ofert rozmaitych gier, skierowanych do graczy w każdym wieku. Najmłodsi znajdą w nich nie tylko sposób na dobrą zabawę, ale także naukę w przyjemnej formie.

Planszówki od Portal Games pomagają dzieciom w rozwinięciu wielu umiejętności. Grając w gry, najmłodsi uczą się współpracować z innymi, a także nabywają wiedzę dotyczącą poprawnej komunikacji. Ćwiczą przy tym swoją pamięć i zdolność analizowania sytuacji. Ich wyobraźnia jest pobudzona, przez co stają się bardziej kreatywne i pomysłowe. Podczas rozgrywki, najmłodsi trenują także swoją zdolność do koncentracji i kontroli nad swoimi emocjami. Udowodniono, że dzieci, które grają w gry planszowe mają tendencję do lepszego radzenia sobie w szkole i w życiu. Planszówki uczą je jak radzić sobie z porażkami, jak wygrywać i przegrywać.

Planszówki Portal Games – dzieci je pokochają

Portal Games oferuje wiele ciekawych propozycji gier planszowych dla najmłodszych graczy. Jedną z nich są Potwory w Tokio, autorstwa Richarda Garfielda. W grze wcielamy się w jednego z sześciu potworów, których celem jest zdobycie wzgórza w stolicy Japonii. Pomiędzy graczami odbywa się rywalizacja, kto zostanie ostatnim na polu bitwy. Uczestnicy rozgrywki zadają przeciwnikom obrażenia zgodnie z liczbą oczek, na rzuconych przez nich kostkach. W planszówce występują także karty akcji specjalnych, które gwarantują wiele zwrotów i niespodzianek w czasie rozgrywki. Potwory w Tokio to świetną zabawa na długie godziny.

Osadnicy: Narodziny imperium to kolejna propozycja gry planszowej od Portal Games. Na czas rozgrywki uczestnicy wcielają się we władców jednej z frakcji: Rzymian, Barbarzyńców, Egipcjan lub Japończyków. Ich zadaniem jest budowa własnego imperium i poszerzanie go o nowe terytoria. Gracze mogą wznosić budowle, eksploatować kopalnie, a nawet rozwijać farmy. Gdy posiadane tereny stają się za małe – rozpoczyna się walka o grunt. Planszówka Osadnicy: Narodziny imperium, szczególnie przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom gier strategicznych. Co ciekawe, istnieje opcja solowej rozgrywki.

Gra planszowa Bolidy skierowana jest dla małych miłośników motoryzacji. Rozgrywka opiera się na licytacji aut, którymi później startuje się w wyścigach. Ciekawym aspektem jest fakt, że można także obstawiać zwycięzców! Całość cechuje się prostymi zasadami, które nie stanowią problemu w przyswojeniu przez młodszych graczy.

Portal Games to marka posiadająca jedne z ciekawszych propozycji gier planszowych dostępnych na rynku. Poszukując czegoś, co sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających graczy, warto zajrzeć do oferty tej firmy – na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.