Impreza z okazji Dnia Dziecka – pomysły na prezenty i urozmaicenie przyjęcia

Impreza z okazji Dnia Dziecka – pomysły na prezenty i urozmaicenie przyjęcia

Zbliża się Dzień Dziecka, prawdopodobnie ulubione, obok Bożego Narodzenia czy urodzin, święto każdego dziecka (często nawet tego nieco starszego i twierdzącego, że już wyrosło z takich okazji!). Jeżeli planujesz organizację imprezy związanej z tym wyjątkowym dniem, poniżej podpowiemy Ci, jakie prezenty warto wziąć pod uwagę oraz jakie atrakcje zapewnić wszystkim uczestnikom spotkania!

Atrakcje z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka powinien być radosnym momentem, pełnym swobody dla wszystkich maluchów lub nastolatków biorących udział w okolicznościowej imprezie. Biorąc to pod uwagę warto zaplanować organizację przyjęcia w dniu wolnym od zajęć szkolnych – na przykład w sobotę lub, ewentualnie, w piątek (w godzinach popołudniowych). Dzięki temu dzieciaki będą czuły się swobodniej i nie będą musiały przez kilka godzin martwić się o odrabianie zadań domowych na następny dzień. 

Na to, na jakie atrakcje imprezowe się zdecydujesz wpływa przede wszystkim miejsce, w którym przygotowujesz przyjęcie, jak i przyjęty budżet. Na szczęście nawet niewielkim kosztem możesz zapewnić gościom ciekawe wrażenia.

W przypadku imprezy domowej zadbaj o to, by dzieci miały pod ręką spory wybór gier planszowych lub też, w zależności od ich wieku, zabawek manualnych. Dla młodszych możesz przygotować na podłodze miejsce do rysowania i malowania, starsze mogą rozgrywać kolejne partyjki ulubionych planszówek. Jeżeli masz taką możliwość, zorganizuj domowe kino – przygotuj popcorn, gazowane napoje, ale też kilka zdrowszych przekąsek i zaproś gości przed telewizor. Możesz wypożyczyć rzutnik i na ścianie przykrytej białym prześcieradłem wyświetlić ulubiony film.

Znacznie więcej swobody i możliwości atrakcyjnego spędzenia czasu zapewnia organizacja przyjęcia z okazji Dnia Dziecka na świeżym powietrzu – na przykład w ogrodzie. Przy dobrej pogodzie dzieci mogą uczyć się puszczania dużych baniek mydlanych, chętnie też uczestniczyć będą w różnego rodzaju grach i zabawach ruchowych – zadbaj, by miały pod ręką piłki, latawce i inne atrakcyjne gadżety!

Jaki prezent z okazji Dnia Dziecka?

Wielu rodzicom i krewnym wybór prezentu z okazji Dnia Dziecka wydaje się zadaniem znacznie trudniejszym, niż organizacja atrakcyjnej imprezy dziecięcej. W obecnych czasach dzieci mają bowiem dostęp do tak wielu atrakcji, zabawek i gadżetów, że znalezienie czegoś nowego i równie interesującego może być faktycznie kłopotliwe.

Tymczasem warto odrzucić przekonanie, że liczą się tylko drogie i markowe prezenty! Oczywiście, spore grono dzieciaków przyzwyczajone jest do elektronicznych gadżetów z wyższej półki czy też akcesoriów sportowych, których nie powstydziliby się zawodowo trenujący sportowcy. Nadal jednak większość z nich może szczerze ucieszyć się z nowej lalki do kolekcji czy też zestawu klocków, za pomocą którego stworzyć można ulubiony model samochodu sportowego.

Atrakcyjnym podarunkiem może być także kurs fotografii czy rysunku dla nastolatka, który wyraźnie interesuje się takimi zagadnieniami. Niekiedy warto też skonsultować się z pozostałymi członkami rodziny, by zebrać większą, wspólną kwotę, którą dziecko będzie mogło przeznaczyć na wyjazd kolonijny, zakup nowego umeblowania do swojego pokoju czy też sfinansowanie innego rodzaju, droższej potrzeby.

Nie zapomnij o torcie!

Czym byłoby przyjęcie,  bez dedykowanego wypieku? Tort na Dzień Dziecka to idealny pomysł na niespodziankę i prezent — zwłaszcza jeśli zaskoczy swoim smakiem i formą. Tak oto wśród klasycznych tortów czekoladowych, warto sięgnąć po ciasta na bazie świeżych owoców lub lekkiego, potraktowanego barwnikami spożywczymi, biszkoptu. Obok wielopiętrowych, okrągłych wypieków, królują także ciasta w kształcie burgera, samochodzika i motylka. Popularne jest także wykorzystywanie podobizn ulubionych bohaterów z bajek i filmów — np. Świnki Peppy, Kubusia Puchatka i Psiego Patrolu.