Inhalator dla dzieci

Inhalator dla dziecka to jeden z niezbędnych gadżetów podczas chorowania. Jest również przydatny podczas przeziębienia, kataru czy alergii. Przeznaczony jest do terapii górnych dróg oddechowych. Inhalator zmienia płyn w „mgiełkę”, która trafia bezpośrednio do dróg oddechowych dziecka.

Inhalator sprawdza się przy:

 • Astmie;
 • Alergiach oddechowych;
 • Leczeniu infekcji wirusowych i bakteryjnych dolnych dróg oddechowych;
 • Wspomagająco przy leczeniu przeziębienia (inhalatory wspomagają wykrztuszanie zalegającej wydzieliny): kaszlu i kataru;
 • Podczas nawilżania dróg oddechowych;
 • Przy chrapaniu.

Inhalacje pozwalają udrożnić drogi oddechowe dziecka. Proces przebiega szybko i bezboleśnie, co jest najważniejsze przy stosowaniu tej metody u najmłodszych. Taki sprzęt może sprawdzić się również przy starszych dzieciach, dorosłych, a nawet u niemowlaków.

Inhalator dla dzieci cena

Inhalator dla dziecka stosowany jest podczas wszelkich chorób płucnych, tj. astmy, alergii, przeziębieniu (katar i kaszel) oraz przy różnych infekcjach wirusowych. Mogą stosować go zarówno dzieci, jak i dorośli. W przypadku zaostrzenia się dolegliwości, kurację należy powtarzać częściej.

Na rynku dostępnych jest obecnie bardzo dużo różnych inhalatorów. Jednak podjęcie decyzji co do zakupu nie jest, jakby mogło się wydawać, takie łatwe. Często kupując urządzenie działamy pod wpływem impulsu. Zwykle zmusza nas do tego nagła choroba dziecka oraz konieczność szybkiego działania.

W sklepach znajdziemy dwa rodzaje nebulizatorów: tłokowy lub ultradźwiękowy.  Najpopularniejsze i najczęściej kupowane są inhalatory kompresorowe, które są też nazywane: inhalator tłokowy lub inhalator pneumatyczny.

Inny typ to inhalatory ultradźwiękowe, które przenoszą lek dzięki ultradźwiękom. Ich zaletą jest wytwarzanie bardzo drobnych cząsteczek, dzięki czemu inhalacja jest efektywniejsza i szybsza. To urządzenie jest ciche, ale można z jego pomocą podać tylko niektóre leki.

Najczęściej wybierane inhalatory dla dzieci

 • Sanity Inhalator Baby;
 • Esperanza Inhalator Breeze;
 • Omron Comp Air C-801.

Najlepszy inhalator

Wybór inhalatora dla dziecka powinien być przemyślanym zakupem. Stosowanie inhalatora dla dzieci to coraz bardziej popularna metoda leczenia wszystkich dolegliwości. Przy stanach zapalnych płuc, oskrzeli, astmie, zapaleniu zatok, gardła i wielu innych. Podanie leków za pomocą inhalatora pozwala im dotrzeć w miejsce choroby i szybciej powoduje wyzdrowienie.

Wybór najlepszego inhalatora dla dziecka powinien zacząć się od określenia atrybutów sprzętu.

 1. Najważniejszym parametrem, który pozwala na skuteczne przenikanie leku jest MMAD. Czyli średnia wielkość cząsteczek w powstającym w inhalatorze aerozolu. Im mniejsze te cząsteczki, tym lepiej, tym większa ilość leku może zostać wchłonięta. Podstawa to wartość niższa niż 5 µm. Najlepsze inhalatory posiadają MMAD na poziomie 1,2 µm;
 2. Kupując inhalator dla rodziny, warto zwrócić uwagę na to, czy inhalator wymaga przerwy w czasie pracy. Niektóre sprzęty wymagają 40 minut, więc inhalacje wraz z przerwami długo trwają.
 3. Dobry inhalator powinien mieć w zestawie ustnik i maseczkę. Najlepiej w dwóch rozmiarach dla dziecka i dorosłego. Można również nabyć inhalatory ze smoczkiem, które ułatwiają inhalacje u najmłodszych dzieci;
 4. Ciekawym dodatkiem jest irygator mikronizujący do nosa, który pomaga usuwać zalegającą wydzielinę z nosa. Druga ważna zaleta to nawilżanie śluzówki nosa. Jest bardzo wskazany przy mocnym katarze, zatykającym nos. Irygator do stosowania u dorosłych i dzieci będzie posiadał końcówki o różnej wielkości stożka;
 5. Znaczenie ma ponadto głośność pracy inhalatora. Inhalator dla dzieci, zwłaszcza inhalator dla niemowląt powinien pracować cicho. Głośne dźwięki mogą dziecko wystraszyć i zaniepokoić, wywołać płacz. Najcichsze dostępne inhalatory pracują na poziomie 42 dB, większość emituje odgłosy o wartości 55dB – 60 dB;
 6. Jeśli chcesz podróżować ze sprzętem, zwróć uwagę na to, czy komplet zawiera pojemnik lub saszetkę.
 7. Przy zakupie inhalatora ważny jest również jego wygląd. Dla najmłodszych te urządzenia są kolorowe, często przypominają zabawki, więc łatwo je polubić.