Jak dopasować lampę wiszącą do wystroju pokoju dziecięcego?

wisząca lampa w pokoju dziecinnym

Lampa wisząca w pokoju dziecka to główne źródło oświetlenia. Jak wybrać lampę, aby pasowała ona do wystroju wnętrza? Poznaj nasze wskazówki.

Dlaczego warto wybrać lampy wiszące dla dzieci?

Jeżeli urządzasz pokój swojego dziecka, to z pewnością wiesz, że produktów dedykowanych właśnie najmłodszym jest wiele. Dlaczego warto zakupić lampy wiszące dla dzieci? Powodów jest kilka. Po pierwsze produkty projektowane z myślą o dzieciach są bezpieczne. Przykładowo w Lamps & Company dostępne są lampy, których zawieszenie zostało wykonane z drewna bukowego. Dodatkowym plusem jest zastosowanie przez producenta bawełny – z tego materiału zostały wykonane poszczególne klosze. Po drugie górna lampa to główne źródło światła w pokoju i dlatego powinna ona znaleźć się w pokoju zarówno niemowlaka, jak i starszego dziecka.

Spójny i elegancki wystrój pokoju dziecięcego

Lampy wiszące dla dzieci wyróżniają się kolorowymi abażurami. Jeżeli chcesz, aby lampa pasowała do wystroju wnętrza i jednocześnie była praktyczna, to zwróć uwagę na to, aby:

  • abażur lampy był w stonowanej, pastelowej kolorystyce – intensywne kolory w pokoju dziecka nie są najlepszym wyborem,
  • wzór na kloszu pasował do innych detali znajdujących się w pokoju – jeżeli tapeta jest w chmurki lub gwiazdeczki, na kloszu również powinien pojawiać się ten wzór,
  • wzór na kloszu pasował do zainteresowań dziecka – jeżeli ma ono swoją ulubioną bajkę, na kloszu powinny znaleźć się motywy z tej bajki.

Niektóre lampy wiszące dla dzieci są tak projektowane, że klosz można wymieniać. To doskonałe rozwiązanie, bo wówczas abażur można dostosować do upodobań dziecka. Gdy w przyszłości będziesz remontować mieszkanie, nie będziesz musiał kupować nowej lampy – wystarczy, że wybierzesz nowy klosz.

Połącz lampę wiszącą z innymi źródłami światła

W swoim pokoju dziecko bawi się, uczy się i odpoczywa. Lampy wiszące dla dzieci to nie jedyne źródło światła, na które warto postawić – wykorzystaj także punktowe źródła światła w postaci np. lampki nocnej i biurkowej. W ten sposób zapewnisz prawidłowe oświetlenie pokoju. Na abażurach poszczególnych lamp powinien znaleźć się ten sam lub podobny wzór.