Jak poduszka może pomóc w karmieniu piersią?

Jak poduszka może pomóc w karmieniu piersią?

Jesteś młodą karmiącą mamą i czasami zastanawiasz się, w jaki sposób mogłabyś podnieść swój komfort, a także wygodę Twojego maluszka podczas karmienia piersią? Popularność rozmaitych gadżetów służących do opieki nad dzieckiem rośnie w zawrotnym tempie. Jednym z takich modnych przedmiotów jest poduszka do karmienia (nazywana też fasolką, rogalem, rożkiem lub podkową) – to tylko kolejny trend czy niezbędnik w wyposażeniu karmiącej mamy?

Karmienie malucha bez poduszki do karmienia

Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że karmienie piersią to niełatwe zadanie. Trzymanie dziecka stale na rękach podczas jego posiłku lub nieustanne nachylanie się nad nim w sytuacji, kiedy karmisz na leżąco sprawia, że coraz częściej odczuwasz podczas tej czynności ból ramion, karku, szyi i pleców. Często nie masz też o co oprzeć rąk, co sprawia, że szybko się męczą. Odczuwany przez Ciebie fizyczny dyskomfort wpływa negatywnie na Twój nastrój, jesteś rozdrażniona, zmęczona i zniecierpliwiona. Codzienne karmienie znacznie ułatwi Ci poduszka do karmienia, którą znaleźć możemy m.in. w sklepie internetowym Kidspace.

Poduszka do karmienia nie tylko do karmienia!

Kompletując wyprawkę dla malucha lub uzupełniając ją o brakujące elementy, pomyśl o zakupie rogala do karmienia. Dlaczego warto?

  1. Twoje ręce podczas karmienia zostaną odciążone.
  2. Stosowanie poduszki nie nadwyręża Twoich pleców.
  3. Poduszka umożliwia prawidłowe ułożenie dziecka w pozycji do karmienia (bez poduszki bywa to czasem nieco kłopotliwe)
  4. Dzięki stosowaniu poduszki podczas karmienia i wymuszeniu prawidłowego ułożenia maluszka, znacznie rzadziej zdarzają się sytuacje, kiedy dziecko źle ssie (brak bólu i obrzęków sutków).
  5. Dziecko jest oparte trochę wyżej i stabilniej niż trzymane na rękach.
  6. Poduszka może służyć jako podparcie dla malucha.
  7. Niektóre poduszki do karmienia posiadają dodatkowe elementy, jak np. kieszonki na powierzchni poduszki, w których można schować potrzebne przedmioty.
  8. Kształt poduszki umożliwia karmienie w wielu pozycjach.
  9. Poduszkę możesz także zastosować w celu zabezpieczenia dziecka przed np. sturlaniem się z łózka.
  10. Dzięki poduszce do karmienia możesz zapewnić maluchowi półleżącą pozycję, w której łatwiej mu poznawać otaczający świat i obserwować otoczenie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze poduszki?

Kupując poduszkę do karmienia zwróć uwagę na kilka aspektów. Sprawdź poziom twardości poduszki – nie powinna być zbyt miękka, by dziecko się w niej nie zapadało ani zbyt twarda (niewygodna i mniej bezpieczna). Ważną kwestią jest dobranie odpowiedniej wielkości, dzięki której dziecko uzyska odpowiednie podparcie, a mama podczas użytkowania będzie odczuwać komfort. Warto zwrócić uwagę także na materiał poduszki (dobrze sprawdza się bawełna) oraz możliwość jej prania lub przynajmniej zdejmowania i prania pokrowców. 

Bardzo dobre jakościowo poduszki, które przy okazji są atrakcyjne wizualnie oferuje sklep internetowy Kidspace. Poduszki do karmienia w Kidspace mają kształt półksiężyca, posiadają różne kolory i są do kupienia w atrakcyjnych cenach – sprawdź.