Jak przygotować baby shower?

Jak przygotować baby shower?

Baby shower to przyjęcie organizowane dla przyszłej mamy, najczęściej przez bliskie jej kobiety. Tego typu spotkania i rozmaite tradycje z nimi związane kultywowane są od wieków.

W tradycji żydowskiej fasadura (obchodzona w 7, miesiącu ciąży, podczas spotkania kobiety szyją z białej tkaniny ubranko na chrzest i maskotkę na dziecka), w Indiach to valaikappu (podczas którego kobiety zakładają przyszłej mamie własnoręcznie wykonane bransoletki na szczęście), a w Ameryce Południowej to cha de bebe (dziecięca herbatka, czyli spotkanie przy herbacie ciężarnej z rodziną i przyjaciółmi). Eleganckie przyjęcia na cześć przyszłej mamy organizowano również w krajach anglosaskich, już w XVIII wieku. Współczesne kobiety coraz częściej sięgają po ten zwyczaj, nie tylko by „zalać” ciężarną podarunkami, ale również po prostu spędzić razem czas, podzielić się emocjami i wesprzeć przyszłą mamę dobrym słowem. Jak przygotować idealne baby shower? Wybierz miejsce spotkania, zadbaj o odpowiednią atmosferę, przygotuj przekąski i klimatyczne dekoracje… 

Organizacja baby shower – krok po kroku

Organizację przyjęcia baby shower należy zacząć od zaproszenia gości i znalezienia idealnego miejsca na tego typu spotkanie. Goście to najczęściej kobiety bliskie ciężarnej – mama i siostry, przyjaciółki, koleżanki z pracy… Gdy główna organizatorka ma już kompletną listę gości – może wybrać lokal na przyjęcie: odpowiednio duży i gwarantujący maksymalny komfort. Baby shower można zorganizować zarówno w domowym zaciszu, jak i w wynajętym lokalu – w kawiarni czy restauracji. 

Na przyjęciu nie powinno zabraknąć smacznych przekąsek i napojów. Jeśli planujemy dłuższą imprezę lub spotkanie odbywa się w porze obiadu bądź kolacji – warto zadbać o jeden ciepły posiłek. Najczęściej jednak baby shower organizowane są w godzinach poobiednich, a wśród przekąsek królują lekkie ciasta i musy, owoce, mini kanapeczki i tartinki. W pomieszczeniu, w którym będzie odbywać się przyjęcie, powinniśmy wygospodarować miejsce na prezenty (np. dodatkowy stolik, na którym będzie je można elegancko wyeksponować)oraz zagwarantować wygodne meble do siedzenia dla wszystkich gości.

Wszystko gotowe? Czas na dekoracje! 

Spersonalizowane dekoracje? Balony okolicznościowe! 

Dekoracje i dodatki są tym elementem, który pozwala zbudować odpowiedni nastrój i ma ogromny wpływ na atmosferę każdego przyjęcia. Baby shower to wyjątkowe, kobiece spotkanie, wymagające szczególnej oprawy – delikatnej, sprzyjającej budowaniu intymnej atmosfery, w której z przyjemnością i w poczuciu bezpieczeństwa będziemy dzielić się emocjami, zwierzać i rozwiewać wszelkie obawy. W dekoracjach nie powinno jednak zabraknąć elementów, które podkreślą radosną okazję spotkania – dziecko, które wkrótce przyjdzie na świat. Jak połączyć te dwa aspekty? 

Sięgnijmy po finezyjną zastawę stołową, w lekkich, jasnych kolorach – idealne będą pastele, beże i biel. Na stole nie powinno zabraknąć świeżych kwiatów i obrusów, które dodadzą przyjęciu elegancji i podniosłego charakteru. Sufit i ściany możemy udekorować sięgając po… balony! To najbardziej uniwersalne ozdoby, które dodatkowo można bez większego nakładu sił i środków – dowolnie spersonalizować. Balony okolicznościowe na baby shower powinny kolorystycznie pasować do reszty dekoracji, a dodatkowo mogą posiadać napis lub grafikę (również zdjęcie!), które będą w dowolny sposób łączyły się z bohaterką przyjęcia i/lub dzieckiem, którego przyjścia na świat oczekuje. Organizatorki przyjęć dla przyszłych mam sięgają najczęściej po balony lateksowe i balony foliowe. Balony z własnym nadrukiem będą nie tylko efektowną dekoracją, ale również rewelacyjną niespodzianką dla przyszłej mamy! 

Artykuł powstał we współpracy z logonabalonie.pl