Jak ubrać dziecko do żłobka?

Jak ubrać dziecko do żłobka?

Żeby się nie zgrzało, ale także, by nie zmarzło. By poradziło sobie z ubieraniem i rozbieraniem, ale także, by było mu wygodnie. By w szatni z łatwością rozpoznało swoje ubrania, ale także, by czuło się w nich dobrze… Znacie te dylematy i zastanawiacie się, jak ubrać dziecko do żłobka? Podpowiadamy trzy proste zasady, które przydadzą się podczas szykowania zestawów idealnych!

1.Na cebulkę – zalety warstw

Niezależnie od pory roku, w żłobkach i przedszkolach zwykle jest ciepło. Poza tym maluchy są w ciągłym ruchu – bawią się, skaczą, biegają i tańczą. Często więc, już na pierwszym zebraniu w żłobku, rodzice słyszą, by dzieci ubierać na cebulkę, pod spód zakładając T-shirty, bluzki czy sukienki z krótkim rękawem. Personelowi łatwiej zdjąć lub założyć kolejną, cienką warstwę ubrań, niż całkowicie przebierać dziecko. Rozpinane bluzy, sweterki czy bluzki z długim rękawem także przydają się niezależnie od pory roku – podczas spacerów czy zabaw na żłobkowym podwórku w każdej chwili mogą się przydać. Nie mówiąc już o sytuacjach, w których dziecko poczuje się gorzej, dostanie gorączki i zrobi mu się chłodno – wtedy dodatkowa warstwa ubrania jest nieocenionym ratunkiem!

2.Wygodnie – moda, która nie krępuje ruchów

Nie bez powodu wielu rodziców zastanawiając się, jak ubrać dziecko do żłobka, stawia przede wszystkim na wygodę! Jeśli maluch nie potrafi zapiąć guzika, zasunąć suwaka czy zawiązać troczka – zrezygnujcie z ubrań, które je mają! W żłobku dziecko powinno się czuć swobodnie, ale też nie martwić się, czy poradzi sobie ze zdejmowaniem ubranek w toalecie czy przebieraniem na drzemkę. Z pewnością można powiedzieć, że wygodne ubrania wspierają samodzielność maluchów! Wygodę gwarantuje nie tylko krój, ale także wykonanie z wysokogatunkowej bawełny z dbałością o najdrobniejsze detale. Ubrania nie mogą krępować ruchów, podrażniać delikatnej skóry mało elastycznymi szwami czy „drapiącymi” metkami i przeszkadzać w zabawie.

3.Stylowo – dla małych fashionistek i fashionistów

Planując, jak ubrać dziecko do żłobka, dbacie o stylowy wygląd malucha? A może to dziecko uwielbia wybierać sobie stroje i zestawiać je w ulubione stylizacje? Spokojnie, komfortowe mogą być nie tylko dresy (choć i one potrafią zaskoczyć modnym designem!). Na przykład, w ofercie sklepu Endo.pl znajdziecie niejeden dowód na to, że wygoda i styl, nawet w przypadku ubrań dla najmłodszych, nie stoją w opozycji: https://endo.pl/dla-niemowlaka. Zabawne napisy, barwne grafiki i wzory, na widok których uśmiechnie się i dziecko, i dorosły to znak rozpoznawczy Endo. Polska marka stawia na oryginalny design, nie zapominając o wygodzie i komforcie dzieci. Jej oferta jest bardzo bogata. Tu coś dla siebie znajdą i małe księżniczki, i dzielni odkrywcy, i zapaleni sportowcy, a rodzice będą spokojni o to, że wybrali najlepszej jakości ubrania nie tylko do żłobka!

Artykuł sponsorowany