Jak ubrać niemowlaka jesienią?

ubranka na jesień

Narodziny dziecka dla rodziców to niewątpliwie duża zmiana. Wciąż zmagają się oni z różnymi wątpliwościami dotyczącymi żywienia, jak i ubierania. Jako, że jesień w pełni warto znaleźć odpowiednie ubranka, które zapewnią dziecku komfort ale i ochronią go przed zimnem.

Czy ubierać dziecko na cebulkę?

Często można usłyszeć rady, że trzeba ubierać dziecko na cebulkę, bo w innym wypadku łatwo może się ono przeziębić. Inni są zwolennikami teorii, że dziecko należy ubierać podobnie jak siebie. Zatem, jaka jest prawda? Otóż leży ona pośrodku. Dziecku należy ubierać jedną warstwę więcej. Warto jednak zrezygnować z grubych sweterków na rzecz dwóch bluzeczek. Kiedy jest bardzo zimno, dziecko warto ubrać w ocieplacz, zakładany na ubranko, który zastąpi mu kurteczkę i zapewni komfort termiczny.

Jak sprawdzić czy dziecku nie jest za ciepło bądź za zimno?

Już niemowlak może dawać znaki, że jest mu za zimno lub za ciepło. Może np. zrzucać z siebie kocyk bądź też płakać, gdy odczuwa chłód. Warto zatem sprawdzić czy jego szyja nie jest za ciepła bądź zimna, co może świadczyć, że dziecko jest nieodpowiednio ubrane. Ważny jest także komfort dziecka dlatego należy wybierać ubrania dla niemowląt, które nie będą podrażniały wrażliwej skóry dziecka. Należy zrezygnować z naturalnej wełny, która może wywoływać dyskomfort u dziecka.

Ubrania na jesień – co założyć dziecku na spacer?

Jeżeli temperatura jest już stosunkowo niska należy pamiętać o ochronie główki i szyi. Zatem konieczna jest oczywiście czapeczka, która chroni główkę. Warto zamiast zwykłej bluzeczki zdecydować się na golfik. Oczywiście istotne znaczenie ma również odpowiednia bielizna z dobrej jakości bawełny. Jeżeli dziecko nie nosi jeszcze bucików, warto ubrać dwie pary skarpetek. Warto również pamiętać, aby ubranka dla dzieci były lekko luźne, a golfy zapinane na guziki, co zwiększa komfort rodziców przy ubieraniu ruchliwego malucha. Trzeba pamiętać, by w żadnym wypadku niemowlakowi nie zakładać szalika. Stosowanie się do tych zasad pozwoli zapewnić dziecku komfort termiczny jesienią.

Więcej: https://kochanyurwis.pl/