Jak wybrać dentystę dla dziecka?

Jak wybrać dentystę dla dziecka?

Stomatologia dziecięca różni się znacznie od tej dedykowanej dorosłym.

Stomatologia dziecięca różni się znacznie od tej dedykowanej dorosłym. Oprócz fachowej obsługi i pomocy dentystycznej zwracamy uwagę także na atmosferę czy atrakcje dla dziecka. Zapraszamy do krótkiego poradnika, jak znaleźć odpowiedniego dentystę dla dziecka!

Gabinet dentystyczny przyjazny dzieciom

Cechy gabinetu, w którym dzieci będą czuły się dobrze to przede wszystkim dobra i przyjazna atmosfera, która udziela się od obsługi, przez lekarzy aż po małych pacjentów. Ważne jest, aby było miejsce, gdzie dzieci mogą oczekiwać na wizytę – na przykład kącik zabaw czy miejsce, gdzie dzieci mogą malować. Wówczas mali pacjenci nie zajmują sobie głowy stresowaniem się wizytą, lecz zabawą ze swoimi rówieśnikami.

Jednak nie wolno zapominać o tym, że to jakość usług jest najważniejsza. Zatem warto sprawdzić opinie dotyczące danego gabinetu – zarówno te obecnych i byłych pacjentów, ale także znajomych.

Dlaczego dzieci boją się dentysty?

Strach przed dentystą wynika zarówno z tego, że niektóre badania są dość bolesne, jak i z tego, że dzieci nie lubią, gdy lekarz na tak bezpośredni kontakt pacjentem. W momencie, gdy lekarz bada zęby, jest to dość inwazyjna czynność i sprawia one wiele strachu.

Jednak nie tylko dzieci boją się dentystów. Również dorośli mają ogromny problem, aby iść na wizytę. Nie można się zatem dziwić, że zarówno my, jak i nasze dzieci – boimy się dentysty.

Gdzie znaleźć dobrego dentystę?

Najlepsze opcje to na przykład sprawdzenie opinii gabinetów z okolicy lub zapytanie znajomych. Jeśli jednak nie jesteśmy przekonani do tego sposobu, warto po prostu przeszukać sieć. Wystarczy wpisać wówczas hasła takie jak: dentysta dziecięcy kraków, konsultacja ortodontyczna kraków lub dentysta Kraków

Po wyświetleniu wyników wystarczy sprawdzić najlepsze wyniki i wybrać odpowiedni gabinet. Warto przefiltrować oferowane usługi, opinie dotychczasowych pacjentów oraz to, czy w danym gabinecie nasze dziecko będzie miało kącik zabaw dla siebie. Po dokładnej analizie nie pozostaje nic innego jak tylko umówić na wizytę naszą pociechę i pojechać do gabinetu.