Jak wybrać fotelik samochodowy dla noworodka?

Nowo narodzone dziecko ma wiele potrzeb, skrupulatnie realizowanych przez rodziców już o wiele wcześniej, zanim przyjdzie ono na świat.

Do potrzeb dziecka można zaliczyć niewiele rzeczy w tym te najważniejsze do których należą: łóżeczko do spania, wózek oraz fotelik samochodowy. Wybór fotelików samochodowych jest ogromny, więc warto przed podjęciem decyzji wybrać kilka najtrafniejszych, by wybrać ten najodpowiedniejszy. Bezpieczeństwo fotelika samochodowego to priorytet oraz to by był wygodny dla nowonarodzonego malucha, ze względu na to, że spędzi w nim 12 pierwszych miesięcy.

Cybex Aton 5

Wózek wielofunkcyjny Anex Sport

Cybex Aton 5 jest to fotelik samochodowy zaprojektowany w Niemczech, wyróżnia się więc wysoką jakością oraz solidnością wykonania. Fotelik ten odniósł wielki sukces wśród fotelików Aton, które były wielokrotnie nagradzane. Zastosowane w nim unikalne systemy bezpieczeństwa i użyty system ochrony bocznej L.S.P jak i sama budowa fotelika, świadczą o jego niezwykłości. Od swych pierwszych dni maluch może bezpiecznie podróżować w foteliku tyłem do kierunku jazdy. Wyciągnięty uchwyt zapewnia maluchowi jeszcze większe bezpieczeństwo, taki fotelik jest w tej pozycji gotowy do przenoszenia.

Zaletą fotelika Cybex Aton 5 wyposażony jest w ośmiostopniową regulację pozycji leżenia, rosnące dziecko może więc mieć dostosowaną pozycję do swojego wzrostu. Fotelik jest bardzo praktyczny, łatwo można wsadzić i wysadzić dziecko z fotelika, pasy w foteliku ułożone w kształcie litery Y są dopasowane do małego ciała dziecka. Pasy te dodatkowo można regulować, nie powodują one dyskomfortu dziecka podczas jazdy samochodem.

Fotelik Aton 5 może wyposażony w bazę Aton 2-fix i może być montowany samodzielnie w samochodzie, zapinany pasami bezpieczeństwa. Fotelik Aton wyposażony jest w praktyczną budkę, można ją regulować w czterech stopniach, zapewni ona dziecku ochronę przed nadmiernym słońcem i przed wiatrem. Fotelik Aton 5 dostępny jest w kilku ciekawych wersjach kolorystycznych.