Jak wybrać kosmetyki do skóry wrażliwej

Jak wybrać kosmetyki do skóry wrażliwej

Każdy chce mieć naturalny wygląd. Jednym z najlepszych sposobów na to jest posiadanie skóry, która nie będzie reagowała na makijaż. Wszyscy wiemy, jak trudno jest znaleźć odpowiednie produkty, jeśli chodzi o wrażliwą skórę. Dlatego eksperci opracowali listę kosmetyków do skóry wrażliwej.

Określenie rodzaju skóry

Istnieją dwa sposoby na określenie rodzaju skóry: możesz udać się do dermatologa lub doradcy kosmetycznego, lub postępować zgodnie z poniższymi krokami. Najpierw sprawdź suchość. Jeśli po umyciu skóra jest napięta i nieprzyjemna, bardziej prawdopodobne jest, że jest ona sucha. Jeśli makijaż ma tendencję do przylegania do suchych plam na twarzy, bardziej prawdopodobne jest, że masz tłustą cerę. Po drugie, sprawdź zaczerwienienie. Zaczerwienienie często wskazuje na wrażliwość, a jeśli pojawia się po umyciu, prawdopodobnie masz wrażliwą skórę. Po trzecie, spójrz na pory na twarzy; małe pory, które nie wydają się bardzo widoczne, oznaczają cerę tłustą, podczas gdy duże pory z widocznym sebum oznaczają cerę suchą. Po czwarte dotknij swoich policzków lub czoła; jeśli po dotknięciu są napięte, może to oznaczać wrażliwą skórę spowodowaną odwodnieniem. Ciekawostki znajduj się na https://lider-branzowy.pl/category/uroda-i-kosmetyki/

Niebezpieczne kosmetyki

Możesz być bardziej podatny na komplikacje ze skórą, takie jak alergie, trądzik różowaty lub egzema. W takich przypadkach należy być bardziej ostrożnym w doborze kosmetyków i czytać etykiety produktów, których się używa, aby upewnić się, że są one bezpieczne dla wrażliwej skóry. Produkty, których należy unikać przy wyborze kosmetyków:

– Podkłady, bazy i środki nawilżające na bazie wody, ponieważ mogą zawierać drażniące składniki, takie jak alkohol i substancje zapachowe.

– Podkład, który zawiera ciężkie pigmenty, ponieważ może powodować podrażnienia i wypryski.

– Produkty pudrowe (róż, rozświetlacze, cienie do powiek), ponieważ puder może wchłaniać sebum ze skóry, powodując zatykanie porów i wypryski.

Wybór kosmetyków dla cery wrażliwej

Wybór odpowiednich kosmetyków jest trudny, gdy masz wrażliwą skórę. Istnieje wiele czynników, które wchodzą w grę przy zakupie makijażu, który będzie najlepiej pasował do rodzaju skóry. Pomożemy Ci znaleźć idealne opcje dla Twoich potrzeb. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, kupując produkty do makijażu z wrażliwą skórą, jest poszukiwanie produktów bezzapachowych, hipoalergicznych i niekomedogennych (niezatykających porów). W poniższych sekcjach zostaną szczegółowo omówione te punkty.