Jak zaprosić gości na chrzest?

chrzest

Chrzest to pierwsza ważna uroczystość w życiu każdego dziecka. W jaki sposób możemy zaprosić swoich najbliższych na to wyjątkowe wydarzenie?

Papierowe zaproszenie na chrzest, osobista wizyta, a może telefon?

Chrzest najczęściej ma formę kameralnego przyjęcia, na które zapraszamy wyłącznie najbliższą rodzinę – rodziców, rodzeństwo oraz dziadków. O wydarzeniu najlepiej poinformować ich na około 3 tygodnie przed planowaną datą jego organizacji. Jeżeli planujemy zorganizować większą imprezę, dla bezpieczeństwa zróbmy to na około 4 tygodnie przed chrzcinami.

Kolejna kluczowa kwestia to sposób, w jaki zaprosimy najbliższych na chrzest naszego dziecka. Gdy będzie to mała uroczystość, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup eleganckich zaproszeń i wręczenie ich osobiście lub wysłanie pocztą, gdy dana osoba mieszka daleko.

Spora część rodziców zamiast tego woli odwiedzić bliskich osobiście, przekazując im szczegóły na temat nadchodzącej uroczystości.

Zaproszenie telefoniczne to natomiast najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy rozmawiamy z osobą mieszkającą daleko od nas lub taką, co do której nie mamy pewności, czy będzie się chciała się pojawić na organizowanym przez nas wydarzeniu.

Odradza się natomiast zapraszanie na chrzest drogą SMS-ową czy poprzez komunikatory internetowe. Rozwiązanie to sprawdzi się jedynie w przypadku mniej uroczystych spotkań, jak parapetówka czy urodziny.

Czym kierować się wybierając papierowe zaproszenia na chrzest?

W sklepach spotkać można się z rozmaitymi zaproszeniami na chrzest. Do wyboru mamy między innymi te drukowane maszynowo oraz ręcznie zdobione. Drugie z nich są nieco droższe, lecz znacznie bardziej efektowne, a co więcej – stanowić będą dla bliskich miłą pamiątkę z tego wyjątkowego wydarzenia. Pokusić możemy się również o zamówienie spersonalizowanych zaproszeń, na których widnieć będzie zdjęcie naszego dziecka. Wybierając je, zwróćmy również uwagę na kwestie takie, jak grubość papieru i jego rodzaj – czy jest on kredowy, matowy czy z połyskiem.

Co powinno znaleźć się na zaproszeniu?

Zaproszenie zawierać powinno podstawowe informacje takie, jak: kto kogo zaprasza i z jakiej okazji, a także kiedy, gdzie i o której godzinie odbędzie się uroczystość. Na końcu warto dodać skrót RSVP, który oznacza prośbę o odpowiedź. Możemy również wskazać, w jaki sposób zaproszeni goście mają potwierdzić swoje przybycie – czy pisemnie, czy drogą telefoniczną.