Jak zrobić nadruk na koszulce młodzieży, by efekty były trwałe?

Jak zrobić nadruk na koszulce młodzieży, by efekty były trwałe?

Nadruk na kolorowej koszulce czy też na innego rodzaju odzieży bawełnianej to modowy trend, który od początku swego istnienia wciąż jest na topie. Zmienia się tylko rodzaj najchętniej umieszczanych motywów oraz technika nadruku. Dziś trwałość druku jest uzależniona od tego, jaki jest wybór techniki nadruku. 

Koszulka z własnym nadrukiem to bardzo popularny element garderoby i o bardzo długiej tradycji. Zwykłe gładkie T-shirty, które służyły na początku jako bielizna, mniej więcej od roku 1948 zaczęły być ozdabiane nadrukami. Natomiast w latach 60. ubiegłego wieku nastąpił prawdziwy boom w tym temacie. Koszulki stały się zarówno nośnikami reklam (haseł i logotypów), jak i różnych idei (m.in. pacyfistycznych). Z biegiem lat na koszulkach zaczęły pojawiać się wizerunki znanych postaci ze świata filmu i muzyki. W latach 90. prawie każdy chciał mieć koszulkę z nazwą ulubionego zespołu czy też z jego wizerunkiem. To samo dotyczyło gwiazd filmu. Metody nanoszenia nadruków były bardzo różne: od domowych sposobów przy użyciu farb do tkanin (to jednak wymagało pewnej dozy talentu plastycznego), aż do metody sitodrukowej. W tamtych czasach takie metody nie zapewniały jednak odpowiedniej trwałości nadruku. Dziś nowoczesna technika umożliwia drukowanie często bez względu na materiał odzieży (możliwe są nadruki na odzieży polarowej), nie ma też znaczenia wielkość nadruku. Współcześnie łatwo jest uzyskać zarówno wysoką ostrość wydruku, jak i trwałość. Wciąż też wśród odzieży ozdabianej nadrukami najpopularniejsze pozostają bawełniane koszulki – to stały element mody streetwearowej oraz popkultury.

Własny nadruk – sposób na wyrażenie siebie i modny dodatek

Nadruk na koszulce to nie tylko modny element garderoby, który sprawdzi się w stylu sportowym, casualowym czy też eleganckim (modne jest od paru sezonów przełamywanie takim dodatkiem nawet eleganckich stylizacji). To także sposób na wyrażenie swojej ideologicznej postawy czy też uwielbienia dla danych postaci filmów, seriali czy muzyki. Pomysłowy nadruk (także dzięki dopracowanym hasłom) to sposób na pozostanie zauważonym i oryginalnym. Dużą mocą nadruku na koszulce według własnego pomysłu jest właśnie jego niepowtarzalność. Dziś w dobie masowej produkcji ubrań i ich powtarzalności jest to wartość bardzo cenna. Dlatego też firmy robiące nadruki na koszulkach mają w swej ofercie możliwość podesłania w odpowiednim formacie własnego projektu. Można też wybrać nadruk spośród wielu gotowych wzorów. 

Trwałość nadruku – warunek konieczny

Trwałość nadruku to warunek konieczny, by móc się cieszyć koszulką przez długi czas. Dziś zapewnia to dopracowana technika (nadruk folią flex). Taki nadruk to nie tylko trwałość kolorów (możliwe efekty takie jak przy użyciu farb neonowych), ale także wygoda użytkowania, gdyż zastosowana folia jest bardzo cienka. 

Korzystając z usług sprawdzonej firmy https://strefa90.pl/, mamy możliwość zamówienia koszulki z nadrukiem – oraz innych elementów odzieży – według naszego pomysłu. To nie tylko metoda na stylowe urozmaicenie własnej garderoby, ale także idea na prezent czy odzież firmową.