Jak zrozumieć małe dziecko

Jak zrozumieć małe dziecko

Zrozumienie swojego dziecka jest jedną z najważniejszych rzeczy, których powinieneś się nauczyć jako rodzic. Jest to bardzo pomocne, aby stać się skutecznym w prowadzeniu i pielęgnowaniu swojego dziecka, gdy rośnie i dojrzewa. Musisz pamiętać, że Twoje dziecko ma unikalne cechy osobowości, które pozostają niezmienne przez całe życie.

Jednym ze sposobów na zrozumienie swojego dziecka jest obserwowanie go podczas snu, jedzenia czy zabawy. Szukaj cech spójnych. Jakie czynności lubią najbardziej? Czy łatwo przystosowuje się do zmian, czy potrzebuje czasu, aby się z nimi oswoić? Te rzeczy są normalnymi cechami dziecka i Twoje dziecko może nie być wyjątkiem.

Rozmawiaj z dzieckiem

W miarę możliwości należy znaleźć czas na rozmowę z dziećmi, ponieważ jest ona kluczowa dla uzyskania informacji i zrozumienia. W przypadku małych dzieci wymagają one mniej języka werbalnego, a więcej wyrazu twarzy i języka ciała, aby zrozumieć ich myśli i uczucia. Zadawanie im pytań pozwoli im podzielić się z Tobą swoimi uczuciami.

Na przykład, zamiast pytać je, co robiły w szkole, zapytaj je, co dziś zbudowały z klocków. Zamiast pytać, czy bawiło się z kolegą, skup się na grze, w którą grało.

Otoczenie dziecka jest niezwykle ważne

Innym sposobem na zrozumienie dziecka jest przyjrzenie się jego otoczeniu, aby dowiedzieć się o pewnym zaobserwowanym zachowaniu. Krewni, opiekunowie, przyjaciele, nauczyciele, społeczność, otoczenie domowe i inne aspekty środowiska mogą odegrać kluczową rolę w zachowaniu dziecka. Na przykład, jeśli dziecko wykazuje agresję w stosunku do innych dzieci w szkole, możesz chcieć poznać wszystkie możliwe źródła jego agresywnego zachowania.

Niektóre możliwe kąty byłyby ich stowarzyszenie z innym dzieckiem, które pokazuje agresywne tendencje, jak również. Środowisko w domu jest kolejnym możliwym źródłem takiego zachowania. Czy ostatnio w domu były konflikty i kłótnie, które widziało dziecko? A co z otoczeniem? To są niektóre kąty, które powinieneś rozważyć próbując znaleźć przyczynę agresywnego zachowania Twojego dziecka.

Obserwuj równieśników

Ponadto, możesz dowiedzieć się czegoś o swoim dziecku obserwując inne dzieci należące do podobnej grupy wiekowej. Ty możesz sprawdzać nasz polecających książki i przeglądać nasz miejsce, dla mnóstwo porad i głębokiej wiedzy na dziecinnym rozwoju. Nie zapominaj, że przeszedłeś przez te same etapy jako dziecko, więc mniej więcej zachowanie dzieci na tym samym etapie będzie podobne. Jednak szybkość rozwoju na każdym etapie jest sprawą indywidualną.

Zrozum swoje dziecko

Rozumiejąc rozwój swojego dziecka, będziesz w stanie zapewnić mu możliwości, jak również zabawki, które mogą pobudzić jego rozwój i przygotować je do następnej fazy wzrostu. W tym samym czasie jako rodzic będziesz w stanie określić oczekiwania i granice, które są do przyjęcia dla Twojego dziecka.

Bycie odpowiedzialnym rodzicem jest trudne, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy rodzice spędzają więcej czasu pracując, niż będąc ze swoimi dziećmi. Jakość czas jest trudny do osiągnięcia, gdy ty próbujesz żonglować twój czas między korporacyjnym życiem i rodzicielstwem. Niewiele osób osiąga sukces w rodzicielstwie i to może być frustrujące z twojej strony. Rozumieć twój dziecko jest jeden skuteczny sposób zostać pomyślnym w sztuce rodzicielstwa.