Jaki jeździk dla dziecka wybrać – na co zwrócić uwagę?

Jaki jeździk dla dziecka wybrać – na co zwrócić uwagę?

Czy warto jest kupić jeździk dla małego dziecka? Wybór pojazdu tego typu w sklepach internetowych jest naprawdę duży i ciężko jest podjąć odpowiednią decyzję, szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę bezpieczeństwo tak małego człowieka. Roczne dziecko to istota, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z chodzeniem. Jeśli chcemy im pomóc i ułatwić naukę chodzenia, świetnym pomysłem może okazać się zakup chodzika dla rocznego dziecka . Jednak nie każdy rodzic wie, na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając jeździki dla rocznego dziecka. Na co więc warto zwrócić uwagę?

Jaki jest najlepszy jezdzik dla niemowlaka?

Pojazd dla rocznego dziecka musi być przede wszystkim bezpieczny i dobrze dobrany do jego warunków fizycznych, aby korzystanie z niego było czystą przyjemnością. Aby mogło tak się stać, trzeba odpowiednio dopasować pojazd do wzrostu i wieku malucha. Dobry pojazd dla rocznego chłopca to raczej klasyczny pchacz. Maluchy w tym czasie nie chodzą jeszcze samodzielnie. Dziecko będzie mogło pchać poprzez chwytanie się za specjalną rączkę umiejscowioną z tyłu urządzenia i uczyć się stabilnego chodzenia.

Z kolei jeździk dla 1,5 czy 2 letniego dziecka to już typowy pojazd – jeździk. Dziecko powinno siedzieć w nim w taki sposób, aby mogło wygodnie odpychać się nogami od podłoża. Jeździk dla dziecka może być nieco większy, ponieważ maluchy w szybkim tempie rosną. Może to być model wielofunkcyjny. Ma zarówno funkcje pchacza, jak i typowego jeździka. Wybór najlepszego możliwie produktu jest uzależniony od indywidualnych preferencji i kwoty, jakie chcemy przeznaczyć na taki sprzęt. Większa ilość funkcji to zarazem większa cena.

Jeździki dla dzieci od 1 roku – czy warto kupić?

Bardzo często dostajemy szereg zapytań, jakie zabawki dla dzieci warto kupić, aby zapewnić maluchom jak najlepszy rozwój. Sporo z nich, szczególnie tych najdroższych może wydawać się zbytecznymi gadżetami. Czy jeździk jest również jednym z nich? Zdecydowanie nie. To produkt, który doskonale wspiera naukę chodzenia i koordynację ruchową dziecka. Pomaga mu w stawianiu pierwszych kroków, a także wspiera jego ogólny rozwój fizyczny. Kluczową kwestią jest odpowiednie dobranie go do wzrostu dziecka. Ten właśnie fakt powinien przekonać nas do jego zakupu. To pojazd, który zmotywuje dziecko do szybszej nauki chodu. Dodatkowo odciąża rodzica od stałej asekuracji dziecka przy etapie nauki chodzenia. Można się nim świetnie bawić zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Czy warto kupować takie produkty z „drugiej ręki”?

W przypadku jeździka – pchacza, istotne jest kupienie nowego produktu. Dla niektórych pokusą może być niższa cena, jaką można zapłacić za używany pojazd. Jednak sprzęt taki może posiadać liczne, ukryte wady. To z może prowadzić do wypadków z udziałem maluchów. Przecież to zdrowie naszych dzieci jest sprawą najistotniejszą. Dlatego tak ważne jest, aby przyjrzeć się produktom, którymi jesteśmy zainteresowani i wybrać tylko nowe, dobre i sprawdzone produkty, które cieszą się dobrymi opiniami w sieci.

Należy kupować produkty wyłącznie sprawdzonych producentów jeździków, które spełniają unijne standardy i posiadają stosowne certyfikaty. Dopiero wtedy otrzymamy gwarancję tego, że chodzik jest w pełni bezpieczny dla dziecka. Warto jest również zasięgnąć się rady fizjoterapeutów, którzy posiadają wiedzę na temat rozwoju ruchowego dzieci. Szczególnie wtedy jeśli dziecko od najmłodszych lat pozostaje pod jego opieką.

Zapraszamy po kolorowe jeździki – pchacze do dobrych sklepów online z zabawkami dla dzieci! Gwarantujemy wiele bezcennych uśmiechów.