Jaki kupić prezent na roczek dla chłopca?

Jaki kupić prezent na roczek dla chłopca?

Pierwsze urodziny to niezwykle ważne wydarzenie zarówno dla malucha jak i jego rodziców. To pierwsze rodzinne przyjęcie, w którym maluch bierze czynny udział a w dodatku jest najważniejszą na nim osobą. Dla gości jednak takie wydarzenie może sprawić niemały kłopot. Chodzi mianowicie o wybór odpowiedniego prezentu dla małego solenizanta. Prezent powinien przede wszystkim służyć dziecku i wspierać jego rozwój. Jaki prezent na roczek dla chłopca będzie odpowiedni? Oto kilka podpowiedzi.

Okolicznościowe prezenty na roczek chłopca

Roczek to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które w życiu obchodzi się tylko raz. Być może warto zastanowić się, czy zakupiony przez nas prezent może być jednocześnie pamiątką z tego wydarzenia. Z pomocą przychodzą nam producenci okolicznościowych prezentów a nawet całych zestawów upominkowych. Takie okolicznościowe skrzynki/boxy mogą być złożone z najróżniejszych przedmiotów. Najczęściej są to pluszowe zabawki, klocki, drewniane auta, kocyki lub ubranka wraz z dołączonymi do nich oprawionymi w ramkę personalizowanymi dyplomami czy obrazkami. Zabawka jest miłym upominkiem dla dziecka, natomiast oprawiony dyplom pozostaje pamiątką na długie, długie lata. Wielu producentów daje możliwość dowolnego konfigurowania własnego zestawu i personalizowania przedmiotów na przykład imieniem dziecka. Jeśli w ofercie nie ma gotowych zestawów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie stworzyć taki zestaw i zapakować do ozdobnego pudełka.

Albumy i fotoksiążki

Zdjęcia to najtrwalsza i najbardziej sentymentalna pamiątka, która najlepiej oddaje emocje uwiecznionych chwil. Dlatego też prezent w postaci albumu lub specjalnie zaprojektowanej fotoksiążki jest zawsze dobrym pomysłem. Dzisiaj istnieją dodatkowo nieograniczone możliwości samodzielnego projektowania i opisywania albumów. Taki spersonalizowany album, na przykład z imieniem dziecka czy datą urodzin staje się jeszcze bardziej osobistym i kreatywnym prezentem. Oprócz klasycznych albumów i foto książek modne w ostatnim czasie są również pamiątkowe księgi, w których również umieszcza się zdjęcia wraz z podpisami uczestników urodzinowego przyjęcia. To idealny pomysł na prezent na roczek dla chłopca! Do księgi można dokupić również specjalne pamiątkowe, zdobione długopisy, mazaki i ozdobne naklejki. Każdy z gości pozostawia po sobie pamiątkę w postaci osobistego wpisu z życzeniami.

Praktyczne prezenty dla dziecka

Dużą popularnością cieszą się również wysoce praktyczne prezenty na roczek chłopca, które przydadzą się maluchowi na co dzień. Mogą być to na przykład elementy garderoby, akcesoria do łóżeczka, ręczniczki czy inne przydatne przedmioty. Popularne są przede wszystkim ubranka, pościele, kocyki czy poduszeczki. Pluszowe poduszki mogą pełnić również rolę przytulanki i oprócz praktycznego wykorzystania są dla dziecka miłą zabawką. Poduszeczki mogą mieć różne kolory i kształty oraz również mogą zostać spersonalizowane, na przykład poprzez wyszycie imienia dziecka. Wielu rodziców cieszy się z praktycznych prezentów, które przydadzą się im i dziecku w codziennych czynnościach. Często wybierane są motywy z misiami, zwierzątkami czy też ulubionymi postaciami z bajek. Co do ubranek warto jest jednak najpierw upewnić się, że znamy rozmiar dziecka. O preferencje zapytać można również oczywiście rodziców.

Zabawki

To chyba najbardziej powszechny prezent jaki zazwyczaj kupuje się dzieciom na urodziny. Niewątpliwie im takie prezenty sprawiają największą radość. Można jednak pogodzić ze sobą kilka rzeczy i kupić zabawkę, która nie tylko niesamowicie cieszy, ale również uczy i działa na wyobraźnię. Taką rolę spełniają popularne i powszechnie dostępne zabawki edukacyjne. Roczek to idealna okazja, aby podarować dziecku taką edukacyjną zabawkę. Dziecko w tym wieku zaczyna poznawać odgłosy, kolory i kształty. Zabawki wspierają wyobraźnię i kreatywność oraz pobudzają dzieci do nauki. Zabawki edukacyjne często wydają odgłosy, na przykład zwierząt lub uczą dopasowywania kształtów. Tego typu zabawki często uczą również liczb czy liter, jednak na taką naukę w tym wieku niewątpliwie jest jeszcze za wcześnie. Zabawka edukacyjna to prezent, z którego zadowolone będzie zarówno dziecko, jak i jego rodzice.

Nowoczesne prezenty dla chłopca

Czasy stale się zmieniają, tak samo jak obowiązujące zwyczaje i trendy. Zmieniają się więc również pomysły na prezent. Chcąc być oryginalnym można więc skorzystać z nowoczesnych pomysłów i podarować dziecku na przykład sesję zdjęciową. Okolicznościowe sesje zdjęciowe robią furorę wśród fotografów, również sesje urodzinowe. Taka sesja wbrew pozorom nie jest tania, w związku z czym taki prezent może okazać się strzałem w dziesiątkę. Fotografie powstałe na sesji będą niezapomnianą pamiątką na całe życie.

Pozostałe nietypowe upominki jako dodatek do prezentu

Decydując się na jeden z konkretnych prezentów można dołączyć do niego również ciekawy dodatek. W sklepach nie brakuje różnych intrygujących upominków, które z pewnością zwrócą na siebie uwagę. Takim dodatkiem może być na przykład oryginalne pudełeczko na wypadające ząbki, czy personalizowane kredki. Dodatkiem mogą być też wspomniane wcześniej albumy czy księgi pamiątkowe. To drobne i często niedrogie upominki, które będą świetnym dodatkiem do prezentu. Tego typu gadżety idealnie sprawdzą się jako dodatek do tych mniej pamiątkowych i sentymentalnych prezentów, na przykład zabawek.

Pierwsze przyjęcie urodzinowe to niezwykłe wydarzenia dla małego solenizanta, rodziców i gości. Ponieważ chyba każdemu z nas zazwyczaj brakuje wolnego czasu, warto jest zastanowić się nad prezentem urodzinowym odpowiednio wcześniej. Konkretny pomysł pozwoli nam zaoszczędzić czas i energię poświęcone na przeszukiwanie sklepów w poszukiwaniu idealnego prezentu. Prezent na roczek dla chłopca jak i dla dziewczynki może przybierać różne formy, ponieważ ofert i możliwości jest wiele. Dla tych, którzy nie mają pomysłu na prezent dla dziecka przedstawione wyżej pomysły mogą być ciekawą i udaną inspiracją. Ostatecznie i tak nie prezent jest jednak najważniejszy a samo celebrowanie tego dnia z dzieckiem.