Jaki prezent na chrzest od dziadków?

Jaki prezent na chrzest od dziadków?

Dziadkowie zawsze cieszą się z narodzin wnucząt i często są gotowi podarować im niemal gwiazdkę z nieba. Pierwszą ważniejszą okazją wartą uczczenia jest chrzest nowego członka rodziny. Zobaczmy, jaki prezent na chrzest od dziadków będzie dobrą pamiątką.

Prezenty religijne

Wielu dziadków bardzo tradycyjnie podchodzi do tematu chrztu i jest dla nich oczywiste, że musi to być prezent o tematyce religijnej. W tej roli jako prezent na chrzest od dziadków sprawdza się zatem obrazek np. z wizerunkiem anioła stróża, medalik czy różaniec. Mogą być one wykonane ze srebra, pozłacane, posrebrzane, z dodatkiem kryształów Swarovskiego czy kamieni szlachetnych. Dzięki dużej różnorodności dziadkowie mają bardzo szerokie pole do wyboru i na pewno znajdą wśród oferty prezentów religijnych odpowiedni podarunek dla swojego wnuka czy wnuczki.

Warto podpowiedzieć dziadkom, że elementem znacznie podnoszącym wartość takiego podarunku, szczególnie tę emocjonalną, jest osobista dedykacja dla maluszka. Po latach, gdy dziecko dorośnie, ze wzruszeniem przeczyta słowa, które nakreślili dla niego dziadkowie i z radością powróci do swoich wspomnień z dzieciństwa. Dedykacja może być umieszczona na ozdobnym pudełku z prezentem, ale może być również wygrawerowana na nim, np. z tyłu obrazka.

Prezenty pamiątkowe

Niektórzy dziadkowie mają nieco luźniejsze podejście do religijnej tematyki prezentów i chcą podarować wnukom pamiątkę, ale niekoniecznie związaną z religią. Wśród pomysłów na prezent tego typu warto wskazać srebrny smoczek, grzechotkę, buciki czy łyżeczkę. To drobiazgi nawiązujące do wieku maleństwa, które są nie tylko eleganckie i wartościowe, ale również stylowe i mogą z powodzeniem służyć jako ozdoba w pokoju dziecięcym.

Przeglądając oferty prezentów na chrzest, warto zwrócić również uwagę na prezenty łączące w sobie dwie funkcje. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim skarbonki srebrne czy dekoracyjne pozytywki. Te pierwsze doskonale sprawdzą się nie tylko jako element dekoracyjny, ale też do gromadzenia oszczędności malucha. Pozytywki zaś będą nie tylko świetną ozdobą, ale mogą być również doskonałym usypiaczem dla dziecka, pod warunkiem, że będą wygrywać spokojną melodyjkę służącą jako kołysanka.

Każdy z tych prezentów można zwykle dodatkowo spersonalizować, dodając na nim imię malucha, datę chrztu lub wpisując jakąś myśl, która ma być wspomnieniem tego ważnego dnia.