JAKI PREZENT WYBRAĆ NA PIERWSZĄ KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ?

JAKI PREZENT WYBRAĆ NA PIERWSZĄ KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ?

Zbliża się maj, a miesiąc ten oznacz jedno: liczne uroczystości komunijne. Jeśli mamy w rodzinie dzieci w wieku szkolnym, to z pewnością czeka nas niejedna impreza tego typu. Przyjęcie do serca Jezusa po raz pierwszy to wyjątkowe wydarzenie w życiu młodego człowieka, stąd też w naszej tradycji są nie tylko huczne obchody tej chwili, ale również zwyczaj dawania prezentów specjalnie z tej okazji. Warto zastanowić się nad wyborem najbardziej odpowiedniego upominku, który będzie przystawał do okazji. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Złote, a skromne

Prezent na komunię nie musi mieć równowartości naszej pensji, by był prezentem udanym i zapadł dziecku w pamięć. Ważne, by był elegancki, stosowny do podniosłej okazji. Oczywiście same dzieci pewnie najbardziej ucieszą się z konsoli do gier czy nowego roweru, jednak są to prezenty, które mogą kosztować nawet po kilka tysięcy złotych. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem czegoś skromniejszego.

Święty medalik, pamiątkowa bransoletka

Dobrze, by prezent na pierwszą komunię świętą w jakiś sposób kojarzył się dziecku z tym wydarzeniem i przypominał mu o nim w dalszym życiu. Dlatego jednym z najpopularniejszych prezentów komunijnych jest złoty lub srebrny medalik z wygrawerowanym wizerunkiem świętego, Pana Jezusa lub Matki Bożej. Medalik taki nadaje się zarówno na prezent dla chłopca, jak i dziewczynki. Do medalika na łańcuszku dla dziewczynki możemy dodatkowo dobrać bransoletkę z wygrawerowanym imieniem lub datą pierwszej komunii, by stanowiły komplet.

Wieczne pióro

Może zdarzyć się tak, że dziecko, które celebruje pierwszą komunię, jest uczulone na złoto lub srebro. Wtedy musimy zrezygnować z bransoletki lub medalika i poszukać alternatywnego prezentu. Może nim być okolicznościowy obrazek z wizerunkiem Papieża i wygrawerowaną dedykacją na tylnej stronie ramki. To wspaniała pamiątka, którą można zawiesić na ścianie lub postawić na półce. Jeśli szukamy czegoś bardziej funkcjonalnego, to najlepszym pomysłem będzie wieczne pióro. Jest to prezent, który przyda się dziecku w szkole, pozwoli mu wyrobić ładny charakter pisma, a także nie zużyje się przez wiele następnych lat.

Wszystko, byle nie pieniądze

W pierwszej kolejności z grona pomysłów, które nadają się na komunijny prezent, powinniśmy wyeliminować kopertę z plikiem banknotów. Wszyscy prawdopodobnie dobrze znamy tę historię: dostaliśmy pieniądze na komunię, rodzice zabrali je „na przechowanie”, mówiąc, że odzyskamy je, gdy zyskamy pełnoletniość i będziemy umieli przeznaczyć otrzymaną sumę na coś konkretnego. Tylko że w międzyczasie pieniądze te w magiczny sposób wyparowały, a rodzice lub nasi opiekunowie rozporządzali nimi, jak im się żywnie podobało. A to wszystko dla naszego dobra. I oczywiście ma to swoje plusy – ośmiolatkowi, który nagle ma do dyspozycji kilkaset złotych od babci, mogłoby zakręcić się w głowie od nadmiaru możliwości (ile słodyczy, ile gier!). A tak zawsze możemy mieć nadzieję, że za otrzymane pieniądze opiekunowie wysłali nas pewnego lata na obóz sportowy…