Jaki tort wybrać na urodziny dziecka?

Jaki tort wybrać na urodziny dziecka?

Urodziny to święto, które odbywa się tylko raz do roku, więc wymaga specjalnej oprawy. Wspólne spędzanie czasu przy pysznym jedzeniu, różne atrakcje i miła atmosfera – tego nie może zabraknąć podczas przyjęcia. Jest jeszcze jeden ważny element, bez którego należyte świętowanie tej uroczystości będzie niemożliwe. Oczywiście chodzi o tort urodzinowy.\

Tort najczęściej jest głównym punktem programu podczas zabawy urodzinowej. To właśnie wtedy wszyscy goście mają szansę zaśpiewać tradycyjne „sto lat” solenizantowi, a ten z kolei zdmuchuje świeczkę, aby spełniło się jego życzenie. Ten wyjątkowy rytuał stwarza niepowtarzalną atmosferę, a na moment ten czekają wszyscy zaproszeni. Tort jest niezwykle istotny podczas przyjęcia urodzinowego organizowanego dla dzieci. Słodkie smakołyki w tym dniu powinny być jak najbardziej dozwolone.

 Wygląd tortu urodzinowego

Nie od dziś wiadomo, że dzieci jedzą oczami, dlatego idealny tort urodzinowy musi nie tylko pysznie smakować, ale równie dobrze wyglądać. Możliwości obecnie są ogromne, a wielu cukierników tworzy wypieki na specjalne zamówienie Klientów. Oznacza to, że tort może być spersonalizowany i perfekcyjnie dobrany do upodobań naszego malucha. Coraz częściej decydujemy się na torty, które wyglądem przypominają np. ulubionego bohatera naszego dziecka. Jeżeli organizujemy np. urodziny z przewodnim motywem warto również, aby sam tort był z nim powiązany. Mnóstwo inspiracji możemy znaleźć w Internecie, ale najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu zapytanie dziecka jak powinien wyglądać jego wymarzony tort. Z pewnością mile widziane będą torty w intensywnych barwach z różnymi dodatkami np. kolorową posypką czy  m&m’sami.

Smak tortu urodzinowego

Pięknie wyglądający tort nie może rozczarować, dlatego jego smak musi być równie dobry. Na przyjęciach urodzinowych dla dzieci sprawdzają się torty wielosmakowe np. złożone z 3 części np. czekoladowej, owocowej i śmietankowej. Takie zestawienie sprawi, że każde z zaproszonych dzieci będzie mogło wybrać swój ulubiony smak. Niekiedy tort przedstawia więcej niż 1 element i wtedy również każdy z tych elementów może inaczej smakować. Lepiej jest zrezygnować również z wszelkich dodatków takich jak owoce czy rodzynki, ponieważ dużo dzieci nie lubi ich w cieście. Przed urodzinami możemy dziecku zafundować dodatkową atrakcję – wybór smaku tortu urodzinowego. To doskonała okazja do spędzenia wspólnie czasu i nastrojenia się na nadejście tego wyjątkowego dnia.

Tort urodzinowy – o czym jeszcze należy pamiętać?

Przy wyborze tortu urodzinowego na przyjęcie dziecka warto dopytać rodziców zaproszonych maluchów o to czy ich dziecko przypadkiem nie jest na coś uczulone. Może się zdarzyć, że któryś z gości nie może np. jeść czekolady, orzechów, a nawet jajek albo mleka. W takim wypadku powinniśmy zadbać o inne ciasto przeznaczone dla tego uczestnika (ale nie tylko dla niego), które będzie równie efektowne i smaczne. Brak możliwości spróbowania tortu urodzinowego może być niezwykle przykrym doznaniem zwłaszcza dla tych młodszych dzieci, które jeszcze nie rozumieją dlaczego czegoś im nie wolno. Jeżeli chcemy dziecku oszczędzić rozczarowania i nie rzadko łez, zadbajmy o to zawczasu. Będzie to gwarancją udanego przyjęcia i uśmiechu na ustach każdego dziecka.

W wyborze miejsca w Warszawie na urodziny dziecka z tortem pomoże Ci serwis W Lokalu, gdzie możesz przebierać w ofercie kilkudziesięciu ofert urodzinowych dla dzieci.