Jakie body dla noworodka wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Jakie body dla noworodka wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Przyjście dziecka na świat to dla każdego rodzica prawdziwa rewolucja. Wszystkie aspekty dotychczasowego życia zostają dosłownie wywrócone do góry nogami. Przykładem jest m.in. zagospodarowanie miejsca w szafie, gdzie powinno znaleźć się sporo miejsca na ciuszki dla nowego członka rodziny. Podstawowym elementem ubioru noworodka są oczywiście wszelkiego rodzaju body. Wielu rodziców przed zakupem tego typu ubranka ma jednak problem, jakie body dla noworodka będą najlepsze. Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Body to absolutna podstawa wyprawki dla noworodka. Bez względu na to, w jakim miesiącu urodzi się dziecko (czy będzie to zima, czy lato), szafa malucha powinna składać się przede wszystkim właśnie z tego rodzaju ubioru. Rodzice zazwyczaj kupują body kierując się względami estetycznymi. Tymczasem istnieje kilka ważniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę w trakcie zakupu.

Jakie body kupić – rodzaje

Niewielu rodziców zdaje sobie na początku sprawę, że rozróżnia się klika rodzajów body, które różnią się od siebie metodą zakładania ich dziecku. Najpopularniejsze są oczywiście „bodziaki” ubierane przez głowę. Wiele osób boi się jednak początkowo przyodziewać dzidziusia w tego typu odzież, obawiając się, że zrobią maluchowi krzywdę. Tu z pomocą wychodzą body zapinane na guziki lub tzw. body kopertowe. Te są znacznie łatwiejsze do okiełznania, a ich ściąganie i ponowne zakładanie wydaje się dużo wygodniejsze. To bardzo ważne, mając na uwadze, że maluszek będzie potrzebował w ciągu dnia nawet kilkunastu przebieranek!

Jakie body kupić – zwróć uwagę na materiał!

Zastanawiając się, jakie body kupić, powinniśmy nie tylko brać pod uwagę płeć dziecka, a co za tym idzie kolorystykę i wzornictwo ubranek, ale przede wszystkim materiały, z jakich zostały one uszyte. Niestety, na rynku nie brakuje tanich i słabych jakościowo ciuszków, które mogą szybko ulec zniszczeniu, a na dodatek istnieje szansa, że podrażnią one bardzo wrażliwą skórę malucha. Dlatego też należy zwracać szczególną uwagę na to, by ubranka były wykonane z naturalnych i wysoko jakościowych tkanin (np. 100% bawełny). Takie materiały wykorzystywane są często do stworzenia ubranek handmade. Ręcznie szyte ciuszki są nie tylko wykonane staranniej, ale przede wszystkim ich twórcy zwracają większą uwagę właśnie na to, z czego powstaję sprzedawane przez nich produkty. Wysokiej jakości body dla niemowląt można zakupić przez Internet np. w sklepie z ubrankami dla dzieci Labambam.

Rozmiar body

Kolejnym dylematem, przed jakim stają młodzi rodzice, to dobór odpowiedniego rozmiaru body. Skąd bowiem mamy wiedzieć, jak duże będzie dziecko po urodzeniu? Tak naprawdę nie ma odpowiedzi na to pytanie. Trudno jest bowiem przewidzieć, jaka będzie długość ciała malucha w pierwszych dniach jego życia. Może się okazać, że mimo pokaźnego wzrostu rodziców, noworodek okaże się prawdziwą kruszynką. Najbezpieczniej więc kupić po kilka sztuk body w trzech najmniejszych rozmiarach. Gdy dziecko pojawi się na świecie, będziemy nieco mądrzejsi i wówczas uzupełnienie garderoby nowego członka rodziny okaże się dużo łatwiejsze.

Jakie body kupić i ile?

Wiemy już jakie body kupić, ale ile sztuk mieć przygotowane na początku swojej rodzicielskiej przygody? Tu z pewnością przyda się umiar. Z jednej strony warto mieć przyszykowane na tyle dużo ubranek, by móc przebrać dziecko, gdy to tylko się ubrudzi (a do tego typu sytuacji będzie dochodziło bardzo często). Z drugiej strony musimy pamiętać, że noworodek będzie rosnąć jak na drożdżach. Jeśli przygotujemy mu naprawdę ogromną wyprawę, może okazać się, że części ze skompletowanych body nie zdążymy nawet założyć dziecku, bo ciuszek okaże się po prostu za mały. Dlatego optymalnie będzie naszykować około 10 body. Jeśli noworodek przyjdzie na świat latem, około połowa z nich powinna być z krótkim rękawem.