Języki programowania dla dzieci

Znajomość programowania to dziś jedna z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Wciąż brakuje całej rzeszy wykwalifikowanych specjalistów IT. Branża IT to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin. Co powoduje, że umiejętność programowania jest bardzo cenna na rynku pracy.

A poza tym programowanie niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim uczy cierpliwości, radzenia sobie z problemami. Oraz wyciągania na ich podstawie ważnych wniosków. Rozwija kreatywność oraz zdolność logicznego myślenia.

Programowanie dla dzieci

W ostatnim czasie dało się zauważyć, że coraz więcej młodych dzieci ludzi, jak i dorosłych uczy się oprogramowania. Do nauki programowanie startują nawet dzieci w wieku 6 lat i wzwyż. Istnieje obecnie wiele narzędzi, programów. A także i książek, które potrafią zainteresować dziecko i zachęcić do nauki programowania.

Książka o programowaniu dla dzieci

W sklepach można już kupić książkę o programowaniu w języku polskim dla dzieci. Oraz proste gry, polegające na składaniu serii poleceń dla bohatera gry — wirtualnego lub fizycznego robocika. Dzieci uczą się jak wpisywać prawidłowe komendy. I jak poradzić sobie z zapętlonymi poleceniami albo błędami.

Możliwość zaprogramowania i wprawienia czegoś w ruch daje niesamowitą satysfakcję.

Tak jak pisałam wcześniej obecnie w księgarniach mamy mały wybór książek o programowaniu dla dzieci w języku polskim. Najwięcej jest książek napisanych po angielsku. Jednak udało mi się znaleźć takie pozycje jak:

Javascript dla dzieci – programowanie na wesoło

Java script dla dzieci

Kup JavaScript dla dzieci

JavaScript dla dzieci to napisane lekkim piórem wprowadzenie do podstaw programowania. Oparte na cierpliwym objaśnianiu zabawnie zilustrowanych przykładów. Zaczniesz od podstaw, takich jak łańcuchy znaków, tablice i pętle. A następnie przejdziesz do tematów zaawansowanych. Takich jak obsługa interaktywnych zdarzeń za pomocą jQuery i rysowanie obrazków na płótnach.

Python dla dzieci – programowanie na wesoło

 

python programowanie dla dzieci

Kup Python dla dzieci

Python to wyrazisty język programowania, którego łatwo się nauczyć i przyjemnie używać. Książka stanowi atrakcyjne wprowadzenie do świata programowania. Przeznaczona jest dla dzieci od lat 10 (i ich rodziców). Autor z anielską cierpliwością omawia podstawy tego języka. Na bazie jedynych w swoim rodzaju programów, pełnych głodnych potworów, tajnych agentów, chciwych kruków i nie tylko. Wszystkie wprowadzane pojęcia są klarownie zdefiniowane. Ważne partie kodu wyróżnione kolorem i objaśnione. A nieszablonowe, wielobarwne ilustracje nadają wszystkiemu naturalnej lekkości.

Magia Ruby – programowanie na wesoło

magia ruby programowanie na wesoło

Kup Magia Ruby

Ruby to doskonały język programowania dla początkujących: łatwy do nauczenia, o dużych możliwościach i fajny w użyciu. Magia Ruby to wesoła, ilustrowana bajka, która nauczy Cię, jak programować w Ruby i zabierze w fantastyczną podróż.

Arduino dla dzieci — poznaj świat elektroniki i oprogramowania

Arduino dla dzieci. Poznaj świat elektroniki i programowania Arduino dla dzieci.

Kup Arduino dla dzieci

Arduino dla dzieci to wprowadzenie do elektroniki i programowania. Dzięki niej dzieci dowiedzą się, a rodzice przypomną sobie, czym różni się prąd stały od zmiennego. Oraz poznają podstawowe elementy programowania – stałe, zmienne, instrukcje.

Książka jest bogato ilustrowana i pokazuje, jak zaczynając od prostych instrukcji, zbudować robota. Robota, który będzie się poruszał po wytyczonym torze.