Kanada- kraj, który dba należycie o szczelność własnych granic

Kanada- kraj, który dba należycie o szczelność własnych granic

Kanada to bardzo malowniczy i piękny kraj. Nie dziwi zatem fakt, że obcokrajowcy chcą wjechać na jego terytorium nie tylko w celach zarobkowych, lecz również po to, by go pooglądać i zachwycić się jego pięknem.

Dlaczego Kanada tak podoba się zagranicznym turystom?

Po pierwsze, bo ten kraj jest zróżnicowany krajobrazowo i ma mnóstwo pięknych miejsc do zobaczenia. A po drugie jest tu mnóstwo jezior i lasów, na których widok można stracić dech w piersiach. Kanada to też kraj doskonale zarządzany administracyjnie i mający dobre perspektywy rozwojowe. Jeśli chodzi o samą podróż do Kanady to najlepiej i najkorzystniej wybrać się w nią samolotem. Po pierwsze, bo to oszczędność czasu, a po drugie dlatego, że z lotu ptaka Kanada wydaje się jeszcze bardziej urokliwa.

Co trzeba zrobić, żeby bez kłopotu wjechać na terytorium Kanady?

Przede wszystkim trzeba wykupić kartę eTA do Kanady. Jest to wersja cyfrowego pozwolenia, która przez określony czas uprawnia nas do podróżowania po całym terytorium Kanady. Eta do Kanady to rodzaj dokumentu, który jest ściśle powiązany z naszym paszportem. Toteż na lotnisku wystarczy tylko jego okazać lokalnym władzom, nie ma potrzeby drukowania karty eTA do Kanady.

Gdzie złożyć wniosek o eTA do Kanady ?

Wniosek o eTA do Kanady najlepiej złożyć elektronicznie. Wystarczy wypełnić formularz na stronie: https://etacanadaonline.com/pl/ podać wszystkie dane personalne, dokonać opłaty a następnie wszelakie niezbędne informacje zostaną nam wysłane na email.

Co to jest elektroniczny system autoryzacji podróży do Kanady?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to elektroniczny system, który pozwala uprzednio zweryfikować, czy dany obcokrajowiec dopełnił wszystkich niezbędnych formalności przy wjeździe do Kanady. I czy przypadkiem nie jest ścigany przez policję międzynarodowym listem gończym.

Czy eTA Canada uprawnia obcokrajowców do pobytu w tym kraju w celach zarobkowych?

Niestety nie, karta eTA Canada nie uprawnia do tego rodzaju przedsięwzięć. By móc legalnie pracować w Kanadzie, trzeba spełnić jeszcze inne rygorystyczne wymagania wizowe. Karta eTA Canada daje prawo do przebywania na terenie kraju Klonowego Liścia jedynie przez okres sześciu miesięcy. Potem trzeba ją odnowić, inaczej zostanie się wydalonym z Kanady do swojej ojczyzny.

Czy trudno uzyskać eTA Canada?

W zasadzie wszystkie formalności i złożenie wniosku można załatwić przez internet. Czas oczekiwania na pozwolenie eTA to zwykle kilka do kilkunastu minut. Co do ceny to za pozwolenie eTA trzeba zapłacić około 49 EUR. Co do wymagań formalnych to najważniejszą kwestią jest, aby mieć ważny paszport i zawczasu dokonać stosownych opłat za eTa Canada.