Kicia Kocia – najlepsza książka dla dzieci?

Kicia Kocia – najlepsza książka dla dzieci?

Kicia Kocia jest bohaterką kilkunastu książeczek dla dzieci napisanych przez Anitę Głowińską. Anita Głowińska jest nie tylko autorką tekstów, ale również ilustracji. Książeczki są adresowane do najmłodszych dzieci w wieku od 2 do 6 lat, czyli takich, które całym sobą chłoną informacje i dopiero przystosowują się do życia w społeczeństwie, uczą się funkcjonowania w świecie oraz poznają tajniki czytania.

Obecnie „Kicia Kocia” to najchętniej kupowana seria książek dla dzieci. Maluchy kochają przygody kotki, a rodzice lubią je czytać swoim pociechom. Historie z książek to codzienne sytuacje, w których może znaleźć się dosłownie każde dziecko. Książki napisane są bardzo przystępnym językiem a do tego mają fantastycznie kolorowe ilustracje, dzięki, czemu nadają się nawet dla dwulatków.

Seria książek z Kicią Kocią

Kicia Kocia to kotka w niebieskiej sukience, która cieszy się w Polsce ogromną popularnością. To także główna bohaterka serii książek o tej samej nazwie. Ich autorką jest Anita Głowińska, specjalizująca się w powieściach dla najmłodszych. Kicia Kocia to mała i urocza kotka, która poznaje świat i dowiaduje się, jakie zasady w nim obowiązują. Ma wyrozumiałych i kochających ją rodziców oraz przyjaciół: Packa, Adelkę i Julianka, z którymi bawi się i uczy. Przygody Koci uczą dzieci m.in. tego, jak gotować i zachowywać się w różnych życiowych sytuacjach. Dzięki nim poznają również pracę policjantów czy strażaków.

Oto niektóre książki z serii „Kicia Kocia”:

 • „Kicia Kocia na pikniku” – bohaterka wraz z przyjaciółmi wybiera się na piknik i pokazuje, co należy spakować, aby wyjście było udane.
 • „Kicia Kocia. Na nocniku” – Kicia Kocia pokazuje swojemu braciszkowi, jak powinien korzystać z nocnika.
 • „Kicia Kocia w lesie” – w tej książce znajdziemy opowieść o przygodach, jakie spotkały kotkę w trakcie wyprawy do lasu. Pozycja ta zawiera również kolorowanki, szkicownik i notatnik, dzięki którym maluch może notować nazwy zwierząt spotkanych przez Kicię Kocię podczas wycieczki.
 • „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry” – kotka pokazuje młodemu Czytelnikowi, że mówienie „dzień dobry” z uśmiechem na ustach ma magiczną moc. Wraz ze swoim przyjacielem Packiem obdarowują uśmiechem przechodniów. Zauważają, że ich uśmiech poprawia humor innym.
 • „Kicia Kocia w przedszkolu” – dzięki tej książce dziecko dowie się, jak wygląda typowy dzień w przedszkolu. W tej części Kicia Kocia pozna swoich przyjaciół, z którymi chętnie będzie się bawić.
 • „Kicia Kocia na plaży” – wraz z przyjacielem Packiem główna bohaterka poznaje uroki bycia nad morzem: zbieranie muszelek, budowanie zamków z piasku itp.
 • „Kicia Kocia na traktorze” – kotka jedzie na wieś do wujka, gdzie zachwyca się traktorem.
 • „Kicia Kocia gotuje” – jest to pierwsza książka z serii. W niej tytułowa kotka piecze i gotuje razem ze swoją babcią.

Powyższe tytuły są najchętniej kupowanymi przez rodziców, jednak uwadze rodziców i młodych czytelników polecamy również pozostałe książeczki z tej serii. Ich lektura z pewnością pomoże pokazać dziecku, jak radzić sobie w różnego rodzaju sytuacjach.

Kicia Kocia nauczy Twoje dziecko dobrego zachowania

Seria o Kici Koci porusza problemy bardzo bliskie każdemu dziecku. Robi to w tak wdzięczny sposób, że nie odczuwa się tu nachalnego dydaktyzmu. Wręcz przeciwnie, treść jest bardzo prosta, postacie powtarzalne, wyraziste i łatwe do zapamiętania. Kicia Kocia to seria, która na pewno ułatwi rozmowę z maluchem i wskaże mu, które zachowania są dobre.

Książeczka Kicia Kocia, za co rodzice i dzieci ją uwielbiają:

 • Mądra treść (praktyczna i przydatna). Nie są to bajki o niczym. Opowiadają o codziennych sytuacjach, ale można wyciągnąć z nich ważne lekcje np. komu należy mówić Dzień Dobry, jak zachować się podczas burzy, czym zajmuje się strażak, czy o tym, że nie należy dotykać piekarnika;
 • Pomaga nazywać emocje. Kicia Kocia czasem jest smutna, zła, szczęśliwa, wystraszona bądź zdenerwowana.
 • Pokazuje kreatywne zabawy. Kicia Kocia z przyjaciółmi często, tworzy coś z niczego np. buduje traktor z kartonu, czy własnoręcznie wykonują zaproszenia na koncert;
 • Pomaga przygotować dziecko do ważnych wydarzeń takich jak wizyta u lekarza czy pójście do żłobka/przedszkola.

Sytuacje przedstawione w niektórych książeczkach mają na celu pokazanie dzieciom słusznych zachowań. Nie zobaczymy tu, więc bicia, plucia, czy wybuchów złości. Znajdziemy natomiast problemy i wskazówki, jak możemy pomóc dziecku sobie z nimi poradzić. Autorka promuje słuszne zachowania, które pomagają dzieciom w porządkowaniu ich świata.

Kicia Kocia i Nunuś — nowa seria

Kicia Kocia i Nunuś to cykl książeczek dla dzieci Anity Głowińskiej, który w ostatnich latach jest prawdziwym hitem w grupie wiekowej do 3 lat. Książeczki w krótki, zabawny sposób prezentują proste sytuacje z codziennego życia niemowlaków. Dzięki nim dzieci mogą uczyć się otaczającego świata oraz pierwszych słów.

Seria Kicia Kocia i Nunuś to kilka świetnych książek w niewielkim rozmiarze z twardymi stronami, dzięki czemu są trwałe i bezpieczne w rękach malutkiego dziecka. Bohaterami są Kicia Kocia i jej młodszy brat Nunuś, który występuje w roli niemowlaka, który uczy się podstawowych rzeczy jak korzystanie z nocnika, zasypianie, wychodzenie na spacer. W ten prosty sposób Nunuś poznaje świat.

Oto kilka tytułów nowej serii o Kici Koci i jej małym braciszku:

 • „Kicia Kocia i Nunuś. Co robisz?”;
 • „Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina”;
 • „Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest Szczurek?”;
 • „Kicia Kocia i Nunuś. Pora spać!”;
 • „Kicia Kocia i Nunuś. Kochamy!”;
 • „Kicia Kocia i Nunuś: Kto mieszka w lesie?” i wiele innych książeczek tej serii.