Kipi kasza zabawa

Wyliczanki i rymowanki to najlepsza forma krótkich wierszyków, które z łatwością zapamiętują dzieci. Często wymawiane są w domu, w przedszkolu, w szkole, na podwórku. A także w parku, w lesie – wszędzie tak gdzie dzieci wesoło się bawią.

Kipi Kasza dla dzieci

Cała mądrość o kaszy zawarta jest w popularnej wyliczance, jaką z dzieciństwa pamięta większość z nas. Kipi-kasza to rodzaj gry w piłkę. Jest to zabawa polegająca na jednoczesnym odbijaniu piłki ręką i recytowaniu wierszyka:

Kipi kasza,

kipi groch,

lepsza kasza

niż ten groch!

Bo po grochu

brzuszek boli,

a po kaszy się zagoi!

Kipi Kasza Kipi Groch to wierszyk, który nieustannie wzbudza uśmiech na twarzy dzieci. Rymowanki i wyliczanki to także świetny sposób na naukę nowych słów i ćwiczenie pamięci.

Zabawa dla dzieci

Wczesne kontakty z literaturą dziecięcą, uczenie rymowanek, wierszyków, piosenek. A także  wyliczanek, mają ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka. Dzieci się koncentrują i ćwiczą wymowę. Oprócz takich rymowanych wierszyków dzieci również uwielbiają krótkie wierszyki rysowane. Rysowane wierszyki bawią i uczą jednocześnie korzystania ze słowa mówionego. Na przykład:

Auto

To prostokąt

i dwa kółka.

Z przodu kwadrat

z tyłu rurka.

Warczy, prycha,

więc już wiecie,

że to auto ma być przecież.

Muchomor

Ma kapelusz w kropki białe

i na nodze stoi.

Chociaż zdrowy i dorodny,

każdy się go boi.

Drzewo

Dwie kreseczki prosto

Jedna biegnie krzywo.

Gdy obie połączysz

To wyrośnie drzewo!

Kotek

Małe kółeczko, duże kółeczko.

Jedno ucho, drugie ucho.

Trzy wąsiki z lewej strony,

trzy wąsiki z prawej strony.

I jest kotek tyłem odwrócony.