Klocki konstrukcyjne dla dzieci

Klocki

Od wielu lat klocki były najbardziej kreatywną zabawką dla dzieci. Łączyły pokolenia i pozwalały na rozwijanie wyobraźni, zarówno u małych, jak i tych większych dzieci. Począwszy od tych najprostszych – drewnianych, a skończywszy na klockach konstrukcyjnych, każde z nich niesamowicie rozwija wyobraźnię przestrzenną dziecka oraz pozwala na ciekawą i kreatywną zabawę.

Klocki jako alternatywa dla świata cyfrowego

Różnorodność zestawów klocków, tych najprostszych i tych trochę bardziej skomplikowanych, otwiera przed dzieckiem niczym nieograniczony świat, rozwija motorykę, wyobraźnię przestrzenną i jest doskonałym sposobem na odciągnięcie naszej pociechy od komputera. Zabawa z dzieckiem w świecie rzeczywistym jest często bardziej angażująca i pozwala na wspólne i kreatywne spędzanie czasu.

Na stronie klocki.edu.pl znajdziecie różne zestawy klocków konstrukcyjnych. Przedstawiamy trzy, które naszym zdaniem zasługują na uwagę.

U-Brik – pojazdy i budowle w zasięgu ręki

Zestawy konstrukcyjne U-Brik zawierają kolorowe elementy w 17 różnych kształtach.W tych zestawach charakterystyczną cechą są wcięcia i wypukłości, dzięki którym klocki możemy składać inaczej niż te tradycyjne, także bokami. System łączenia klocków w czterech płaszczyznach pozwala na konstruowanie zarówno figur płaskich, jak i trójwymiarowych, takich jak pojazdy czy budowle. Dzięki temu wyostrzają się zmysły dziecka, co pozwala kształtować w nim umiejętności przydatne w dalszym życiu. Ten rodzaj klocków jest dostępny w zestawach dla dzieci w wieku powyżej 4 lat.

Loowi – ruchome konstrukcje dla każdego

Klocki Loowi są to niezwykle oryginalne klocki konstrukcyjne, zawierające powtarzalne elementy. Ich duży rozmiar pozwala na spokojną zabawę, bez obawy o zgubienie poszczególnych części. Mają one kształt kulek, a zbudowane z nich zabawki, różne zwierzątka i stworki stają się ruchome. Rozmiary tych klocków pozwalają na zabawę zarówno w domu, jak i na wolnym powietrzu. Do zestawów dołączone są szczegółowe instrukcje, z których dziecko zbuduje różne, ciekawe konstrukcje. Klocki są bardzo kolorowe i posiadają dość duże rozmiary, co też ma duże znaczenie, jeśli chcemy zachęcić do zabawy dziecko, które wcześniej nie lubiło bawić się klockami. Nasza pociecha, budując swoje dzieło, dzięki odpowiedniej wielkości klocków zrobi to bardzo szybko. Szybciej widoczne efekty pracy z pewnością zmotywują dziecko do dalszej pracy. A dziecko będzie cieszyło się swoją kreatywnością.

Klocki Loowi, charakteryzują się tym, że posiadają okrągłe wypustki, dzięki którym możemy łączyć klocki, które potem będą miały mobilne części. Zbudowane przez dziecko zwierzątka będą miały ruchome szyje, łapki czy tułów, a nawet całe ciało będzie mogło się wyginać, przez co stworzone zabawki będą idealne do kreatywnych zabaw.

Klocki Incastro – siła tkwi w prostocie

Genialne w swojej prostocie klocki Incastro znakomicie rozwijają wyobraźnię właśnie przez swoja prostotę. Pozwalają one na dużą swobodę tworzenia, rozwijają kreatywność, a także umiejętność planowania. Składają się one z jednakowych, plastikowych, różnokolorowych, płaskich części i na pierwszy rzut oka nie wyglądają imponująco. Możemy z nich tworzyć budowle 2D, a także wielokrotnie złożone konstrukcje przestrzenne. Zanim jednak dziecko dojdzie, jak budować bardziej skomplikowane kształty, musi poznać możliwości „budulca”, co wymaga czasu i cierpliwości.