Kolorowy świat duńskich klocków – TOP 5 serii LEGO, które zachwycą Twoje dziecko

Klocki LEGO

Klocki LEGO zna dziś prawie każdy i w gruncie rzeczy nie ma w tym nic dziwnego – początki przedsiębiorstwa sięgają bowiem początku lat trzydziestych ubiegłego wieku. Przez dziesięciolecia klocki ewoluowały, a z czasem w ramach oferty firmy wydzieliły się przeróżne serie i kolekcje. Każda z nich charakteryzuje się czymś innym – dzięki temu możemy wybierać takie klocki, które odpowiadają najbardziej naszym potrzebom, w zależności od wieku, płci i zainteresowań dzieci (a czasem i dorosłych). Przyjrzyjmy się więc pięciu kolekcjom klocków LEGO, które cieszą się największą popularnością wśród młodocianych konstruktorów.

Klocki LEGO zna dziś prawie każdy i w gruncie rzeczy nie ma w tym nic dziwnego – początki przedsiębiorstwa sięgają bowiem początku lat trzydziestych ubiegłego wieku. Przez dziesięciolecia klocki ewoluowały, a z czasem w ramach oferty firmy wydzieliły się przeróżne serie i kolekcje. Każda z nich charakteryzuje się czymś innym – dzięki temu możemy wybierać takie klocki, które odpowiadają najbardziej naszym potrzebom, w zależności od wieku, płci i zainteresowań dzieci (a czasem i dorosłych). Przyjrzyjmy się więc pięciu kolekcjom klocków LEGO https://merlin.pl/a/lego/ , które cieszą się największą popularnością wśród młodocianych konstruktorów.

LEGO Technic

Seria zestawów klocków LEGO Technic to doskonały wybór dla każdego, kto w zabawie ceni sobie najbardziej sam proces budowy skomplikowanych konstrukcji. Gotowe pojazdy i maszyny LEGO Technic (jak choćby wyścigówki, koparki, ciężarówki czy holowniki) wspaniale odzwierciedlają swoje pierwowzory, a ich poprawne złożenie nie jest wcale taką prostą sprawą. Są to bowiem dość zaawansowane zestawy, składające się z wielu elementów – oprócz samych klocków, znajdziemy w nich osie, siłowniki, elementy pneumatyczne, a nawet napędzające je silniki czy elementy elektroniczne do zdalnego sterowania, wymagające od budującego znajomości podstaw programowania! Ze względu na to, że do składania zestawów LEGO Technic niezbędna jest spora doza cierpliwości, a także nieco więcej umiejętności oraz zaangażowania, polecane są one w szczególności trochę starszym dzieciom i młodzieży.

LEGO Technic

LEGO City

Jak sama nazwa wskazuje, zestawy klocków LEGO City umożliwiają dzieciom zbudowanie w swoim pokoju miniaturowego miasta. Seria ta obejmuje różne budynki, pojazdy i ludzi, dzięki którym można odwzorować realistyczne miejsca i codzienne sytuacje z życia w metropolii. LEGO City to cała miejska infrastruktura, jak na przykład przystanki autobusowe, posterunek policji, szpital, remiza strażacka, a nawet sterowane przez smartfon pociągi! Oprócz tego w zestawach znajdują się również ludziki będące przedstawicielami różnych zawodów, spędzające wolny czas na różne sposoby, a także wyjęci spod prawa złoczyńcy! Dzięki klockom LEGO City możesz zorganizować arktyczną wyprawę, gasić pożary, ścigać przestępców, pracować w kopalni, a nawet stać się dostawcą pizzy. Możliwości zabawy ogranicza wyłącznie wyobraźnia!

LEGO City

LEGO Friends

Ta seria to propozycja skierowana głównie do dziewczynek. Koncentruje się ona wokół pięciu przyjaciółek: Andrei, Emmy, Mii, Olivii i Stephanie. Wszystkie mieszkają w malowniczym miasteczku Heartlake i tam przeżywają najróżniejsze przygody. Dzięki zestawom LEGO Friends dziewczynki mogą wybrać się na wakacje samochodem kempingowym, zorganizować przyjęcie w domku na drzewie, pójść na zakupy do centrum handlowego, a nawet wybrać się na narty do zimowego kurortu! Urocze, kolorowe zestawy LEGO Friends można dowolnie łączyć, tworzyć z nich miasteczko Heartlake i okolice, a następnie bawić się samodzielnie… lub z przyjaciółkami!

LEGO Friends

LEGO Ninjago

Seria LEGO Ninjago to zabawa dla miłośników mocnych wrażeń! Na podstawie przygód członków grupy ninja – Kaia, Zane’a, Cole’a, Jaya, Lloyda i Nyi, powstał nawet uwielbiany przez dzieci film animowany. W serii LEGO Ninjago wojownicy muszą stanąć do walki przeciw siłom zła w postaci piratów, humanoidalnych gadów – wężonów, kamiennych wojowników, a nawet przerażających chodzących szkieletów! Cała seria osadzona jest w klimacie rodem z dalekiej Japonii. Wcielając się w swoich ulubionych walecznych bohaterów, dzieci mogą rozgrywać pojedynki wręcz, zmagać się ze smokami, ścierać się z wrogami w potężnych maszynach, sterować bojowym samolotem, ale także bawić się niesamowitymi zabawkami mistrza Spinjitzu i smoczego mistrza. Po złożeniu można wprawiać je w ruch, wystrzeliwać w powietrze i z ich pomocą wykonywać spektakularne sztuczki!

LEGO Ninjago

LEGO Star Wars

Dzięki klockom LEGO z serii Star Wars każdy mały miłośnik „Gwiezdnych wojen” będzie mógł wziąć udział w wydarzeniach, które rozegrały się dawno, dawno temu, w odległej galaktyce! Wśród zestawów klocków LEGO Star Wars znajdziesz wszystkie kultowe postaci znane z filmów – i tych nowych, i tych starszych. Luke Skywalker, Han Solo, Księżniczka Leia, Chewbacca, Mistrz Yoda, Kylo Ren, Rey, a nawet Darth Vader we własnej osobie – oni wszyscy doczekali się swoich własnych figurek LEGO. Stań do walki po dobrej stronie Mocy albo przeciwnie – dołącz do wojsk Imperium. Prowadź międzygwiezdne bitwy, buduj pojazdy kosmiczne i odtwarzaj najbardziej spektakularne sceny z filmów we własnym domu. Niech Moc będzie z Tobą!

LEGO Star Wars