Kraków atrakcje dla dzieci

Trudno sobie wyobrazić pobyt w Krakowie bez obejrzenia Barbakanu, Bramy Floriańskiej, Plant, Sukiennic, Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na taki plan zwiedzania często przygotowują sobie rodzice, by wraz z pociechami spędzić miło pobyt. Jednak realia wyglądają ciut inaczej. Główną atrakcją dla dzieci byli mimowie: zamarli w eleganckich pozach rycerze, damy, grajkowie, klowni. Do tego fontanna, gołębie, konie ciągnące białe powozy, uliczni artyści. A także kwiaciarki, stragany z pamiątkami, murki do wskakiwania, lody i obwarzanki.

Kraków dla dzieci

Dawna stolica Polski to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w naszym kraju, odwiedzane przez miliony turystów. Kraków jest również idealnym miejsce na weekendowy wypad z dzieckiem.

Chcecie zaspokoić ciekawość swojego dziecka, które lubi eksperymentować? Warto się wybrać do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema . W tym miejscu dzieciaki nie powinny się nudzić. Dzieciaki różnymi zmysłami mogą doświadczać zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Czeka na nich wiele eksponatów i instalacji, które można dotknąć i poznać zasady ich działania.

Również niesamowitym miejscem będzie Sala Doświadczania Świata. Jest to specjalnie wyposażona sala, która ma wyciszać maluchy. A także starsze dzieciaki. Jest dobra również dla kobiet w ciąży. Na dzieci czeka wiele atrakcji między innymi: basen ze świecącymi kuleczkami, muzyczna skrzynka. A także wyspa światła, aromaterapia i wiele innych.

Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata

Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata

Warto również się wybrać do Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata. Dzięki interaktywnemu spacerowi po sześciu osadach możecie zobaczyć ghańską wioskę, peruwiańską chatę. A także indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę i papuaski dom na palach. Zbliżcie się do tamtejszych cywilizacji, dotknijcie eksponaty pochodzące z całego świata. I poznajcie ludzi, którzy zwiedzili te miejsca i znają tamtejszą kulturę.

W Krakowie warto odwiedzić centrum szkła i ceramiki. Gdzie można zobaczyć jak wytwarza się produkty ze szkła. Znajduje się tam również wystawa stała pt. Szkło w Krakowie, gdzie pozna się historię przedwojennych zakładów przemysłowych. Znajduje się tam również kolekcja szkła historycznego, gdzie można zobaczyć eksponaty pochodzące z różnych epok.

Główną atrakcją dla dzieci w chłodne dni jest Aquapark. Po całym dniu zwiedzania rodzina może odprężyć się w basenach, a dzieci poszaleć na zjeżdżalniach. Znajdują się tam również małe brodziki, dedykowane dla najmłodszych dzieci.

Ciekawe miejsca dla dzieci w Krakowie

Kraków to wyjątkowe miasto, gdzie na turystów czeka mnóstwo muzeów, galerii i zabytków. Mając do dyspozycji te wszystkie miejsca, czy można się nudzić? Na pewno na ten temat mogliby wypowiedzieć się rodzice, zwiedzający Kraków ze swoimi dziećmi. Podpowiadamy co można zwiedzić w Krakowie.

Szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego w Krakowie

Odrestaurowane podziemia znajdujące się pod płytą Rynku Głównego z miejsca stały się atrakcją. Zejście po kilku stopniach od razu przenosi nas do zupełnie innego miasta. i do czasów średniowiecza – ale w nowoczesnym wydaniu. Dzięki multimediom zwiedzający widzą, jak wyglądało codzienne życie średniowiecznego Krakowa. W sali dla najmłodszych można się pobawić starymi zabawkami. Oraz zagrać w grę multimedialną opowiadającą o średniowiecznych zawodach. A także można obejrzeć krótkie przedstawienie ze smokiem wawelskim w roli głównej. Muzeum można zwiedzać we własnym tempie, zatrzymując się przy szczególnie ciekawych ekspozycjach.

Turyści zwiedzający Kraków zawsze zaglądają na Wawel. Rodzice powinni mieć na uwadze, że nie wszystkie dzieci będą zainteresowane historycznymi wnętrzami i bogatymi ekspozycjami. Za to do ich wyobraźni powinien żywiej przemówić smok wawelski. Warto więc poświęcić trochę czasu i zabrać je do Smoczej Jamy. Trasa zwiedzania rozpoczyna się na Wzgórzu Wawelskim. I prowadzi przez trzy komory, które udostępniono do zwiedzania turystom.

Krakowska Manufaktura Czekolady

Krakowska Manufaktura Czekolady

Ciekawym miejsce dla dziecka będzie Krakowska Manufaktura Czekolady. To Raj dla małych i dużych dzieci. W czasie gdy maluchy będą brały udział w warsztatach, poznawały historię czekolady i tworzyły z niej rozmaitości. Rodzice mogą spokojnie usiąść i skosztować specjałów Manufaktury.

Również ciekawym miejscem jest Park Jordana . Jest to miejsce, które musisz odwiedzić. Na dzieci czekają tam ścieżki rowerowe, boiska do: siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, skate park. A także place zabaw dla najmłodszych pociech. Oprócz tego na świeżym powietrzu możecie pospacerować, a zimą pojeździć na sankach.

Nie zapomnijcie również odwiedzić Centrum Wspinaczkowe Forteca. Dla miłośników wrażeń mamy kolejną propozycję. W zajęciach mogą brać udział dzieciaki od 4 roku życia. Instruktorzy posiadają również duże doświadczenie w pracy z niepełnosprawnymi. Treningi dostosowane są do poziomu danej grupy, kształtują siłę, wytrzymałość, gibkość, koordynacje, uczą także technik wspinaczkowych.