Krecik – ponadczasowa bajka dla dzieci

Krecik – ponadczasowa bajka dla dzieci

Bajka Krecik to animowana czeska bajka, którą uwielbiają dzieci z ponad 60. krajów. Jego twórcą jest Zdeněk Miler. Bajka ma 49 odcinków, a pierwszy z nich powstał prawie 60 lat temu. Odcinek pierwszy powstał w 1956 roku opowiada o tym, jak Krecik dostał nowe spodenki. Bajka Krecik to duży sukces filmu, który sprawił jednak, że Miler postanowił wrócić do swego bohatera. W roku 1962 powstał kolejny film o Kreciku: Krecik i autko i był to początek serii, której kolejne odcinki powstają do dziś.

Krecik to sympatyczne czarne stworzonko jest jednym z najpopularniejszych bohaterów dziecięcych filmów animowanych. Bajka o przygodach sympatycznego Krecika od lat bawi dzieci na całym świecie. Tytułowy bohater Krecik ma wielu przyjaciół, z którymi się bawi, rozrabia i którym zawsze służy pomocą. Każdy wspólnie spędzony dzień jest pełen szalonych pomysłów.

Bajka Krecik

Przesympatycznego Krecika znają dzieci, jak i dorośli. Na słynnej kreskówce o zwierzątku z dobrym sercem wychowały się całe pokolenia Czechów, ale także Polaków. Główny bohater Krecik zdobył popularność wśród dzieci (i nie tylko) w ponad sześćdziesięciu krajach i jest rozpoznawany na całym świecie.

Ulubionym bohaterem całej serii animowanych bajek jest tytułowy Krecik, bardzo sympatyczne, miłe i wesołe zwierzątko, które przeżywa, wraz ze swoimi przyjaciółmi, wiele przygód. Malutki sympatyczny Krecik jest bystry, miły a do tego spokojny. W tej pięknej bajce nie pojawiają się, żadne słowa oprócz kultowego już „Ahoj”, można, więc cieszyć się nią ponad podziałami. Nieskomplikowana fabuła oraz właściwie brak rozmowy między bohaterami, a jedynie odgłosy, np. płacz czy śmiech sprawiały, że bajkę tę mogły oglądać bardzo małe dzieci.

Bajka o Kreciku jest ślicznie narysowana i bardzo zabawna, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Krecik to mądra, ciekawa bajka z łagodnym głównym bohaterem przeżywającym różne przygody ze swoimi przyjaciółmi, którymi są: Myszka, Zajączek, Jeżyk, Niedźwiadki, Orzeł i inni. Każdy odcinek niesie ze sobą przesłanie, pokazuje, że warto mieć przyjaciół, na których zawsze można liczyć. Krecik to bajka prosta, ale jakże trafiająca w gusty wielu dzieci na całym świecie.

Krecik i Panda

Bajka pt: ,,Krecik i panda” to dwudziestosześcioodcinkowy czesko-chiński serial animowany będący kontynuacją serialu animowanego Krecik. Ten ulubiony przez wszystkich bohater dziecięcych kreskówek powraca na ekrany w nowej odsłonie. Tytułowy bohater uwielbiany przez wszystkie dzieci Krecik wybiera się do Chin, gdzie przeżywa przygody z sympatyczną Pandą. Krecik to ulubiony bohater dziecięcych kreskówek.

Ta dwudziestosześcioodcinkowa bajka opowiada o małym kreciku i jego niezwykłych, fascynujących przygodach. Tytułowy Krecik ma wielu przyjaciół, z którymi się bawi i wesoło spędza czas. Bohater kreskówki w razie kłopotów jest zawsze pomocny, dlatego też jest bardzo lubiany. Główna postać nigdy się nie nudzi, ma głowę pełną szalonych pomysłów.